reklama

Kouzelné prkénko

Že jste o něm neslyšeli? Kouzelný zvoneček z Arabely, pohádkový hrnečku vař a nebo sedmimílové boty nejsou ničím, co by nás mohlo překvapit. Ale kouzelné záchodové prkénko – to by pro scénáristy z filmových továren na sny bylo terno. Jenže nejde o pohádku: takové prkénko existuje, spolehlivě slouží a momentálně ho lze získat za cenově výhodnějších podmínek. Na našem trhu jeho korejského výrobce zastupuje společnost Electronic Bidets.

Kouzelné prkénko

Je mírou našeho pokrytectví, že o některých tématech se ve „slušné společnosti“ spíš nemluví, ačkoliv se týkají každého z nás, různě často a různě naléhavě, ale vždy nezbytně. A i když to zní absurdně, sečtený čas, který strávíme na záchodě (dřív se stydlivě říkalo „tam, kam i císař pán chodí pěšky“) nepředstavuje v průměrném životě zanedbatelný úsek.

Když se řekne záchod, nemusíte se smát ani červenat

O to naléhavěji se nabízí mít takovou toaletu, která nás opravdu uspokojí. Filmové scénky z veseloher, v nichž je vyjukaný komik opařen vodou z bidetu a silvestrovské historky bavičů šokovaných vyhřívaným prkénkem na zahraničních toaletách pobaví vždy znovu spolehlivě. Proč vlastně?

Když se řekne záchod, nemusíte se smát ani červenat
Když se řekne záchod, nemusíte se smát ani červenat
Když se řekne záchod, nemusíte se smát ani červenat
Když se řekne záchod, nemusíte se smát ani červenat

Protože jsme v této oblasti byli prostě sto let za opicemi. Ale kolik smíchu zpočátku vyvolal parfemovaný toaletní papír s nějakým potiskem růží nebo tak…, a dnes se mu nikdo nediví. Stejně rychle přivykneme i „kosmickým“ toaletám a zdánlivá rozmazlenost se stane standardem – jsou totiž neuvěřitelně výhodné.

Dalekou Asii máme podvědomě spojenou s až úzkostlivou čistotou i high technikou, takže není divné, že výrobky které na našem trhu výhradně zastupuje společnost Electronic Bidets pocházejí z Koreje, a ta zase představuje v segmentu sprchovacích toalet, jak se tento výrobek správně jmenuje, špičku.

V čem je výhoda elektronických bidetů

Klasický keramický bidet bychom mohli označit za jednoúčelové zařízení. Především tam, kde projektanti bytů nehýřili prostorem, se jen výjimečně na takovou jinak užitečnou věc najde místo, v panelácích často musí člověk i k obyčejné míse nacouvat a pak sotva šoupat nohama: kam by se ještě, probůh, přes všechna hygienická doporučení, vešel bidet?

V čem je výhoda elektronických bidetů
V čem je výhoda elektronických bidetů

Kouzelné prkénko čili elektronický bidet prostě namontujete na většinu typů užívaných záchodových mís. Zvolíte program, který vám vyhovuje, usednete na vyhřívané prkénko, naplníte účel návštěvy a pak jste myti, masírování a sušeni. Zdravotně je tento bidet přímo doporučen ženám po gynekologických zákrocích i těm z nás, které trápí hemeroidy, my ostatní si na příjemné věci moc rychle zvykneme.

V Bauhausu i na internetu

Sprchovací toalety jsou spolehlivé, vysoce užitné a mají moderní a funkční design. Když se stěhujete, nemusíte demontovat celou mísu, ale jen elektronický bidet. A jen základní kutilská zkušenost a střední míra šikovnosti vám stačí k tomu vylepšení na toaletu nainstalovat: musíte mít ještě základní domácí nářadí a k dispozici přívod vody a elektrickou zástrčku.

Akci v hobby marketech Bauhaus, v níž se aktuálně nejluxusnější provedení elektronického bidetu DIB 1500 R nabízí, mohou ale využít i ti, kteří nemají do obchodních domů řetězce blízko. Za stejnou zvýhodněnou cenu je mohou pořídit v e-shopu www.ebidet.cz.

Publikováno: 22. 2. 2011, Autor: Jiří Jan (text), Electronic Bidets s.r.o. (foto) , Profil autora: Redakce