reklama

Inspirujte se originálními nápady s Pattexem

Staňte se alespoň na chvíli designérem, architektem nebo bytovým stylistou a vytvořte něco nevšedního pro váš interiér. Stačí jeden originální nápad a váš byt či dům může dostat zcela nový nádech. Pattex vám přináší potřebnou dávku inspirace.

Inspirujte se originálními nápady s Pattexem

Hrnky tentokrát jinak

Zkuste svoji kuchyň oživit něčím zajímavým, například netradičním věšákem na utěrky, ručníky či kuchyňské chňapky. Je to velmi snadné, budete potřebovat jen několik hrnečků a kvalitní lepidlo.

Hrnky tentokrát jinak
Hrnky tentokrát jinak

Nejdříve si nachystejte hrnečky. Můžete vzít takové, které nepoužíváte, nebo za pár korun koupit nové v barvě, která se nejlépe hodí k vaší kuchyni. Ideální jsou hrnečky s rovným dnem, kde je větší plocha pro lepení.

Vyberte správné lepidlo. Pro připevnění hrnečků na svislou plochu budete potřebovat lepidlo, které okamžitě drží a nestéká. Skvělou volbou je Pattex Power Fix. Lepí okamžitě, dokáže udržet i větší zátěž, je vhodný pro lepení v interiéru a navíc nemusíte pořizovat aplikační pistoli. Speciální balení se samospouští umožňuje aplikovat lepidlo jedním stiskem. Lepidlo naneste v proužcích na dno hrnku a přitlačte. Takto nalepte čtyři hrnečky. Pak již stačí jen zavěsit utěrky, chňapky či jiné důležité věci do kuchyně.

Hrnky tentokrát jinak
Hrnky tentokrát jinak

Slánky v koupelně

Slánky v koupelně? Kdo to kdy slyšel? Ale stačila jedna bláznivá myšlenka a keramické slánky ve tvaru pejska a kočičky našly své uplatnění právě v koupelně jako háčky na ručníky.

Slánky v koupelně
Slánky v koupelně

I taková místnost jako je koupelna si zaslouží alespoň jeden originální prvek. Vyberte slánky, které budou lahodit vašemu oku. Průhledné skleněné slánky můžete naplnit různobarevnými kamínky či korálky, uzavřít a pak nalepit. Nebo můžete použít originální keramické slánky jako my. Do kachlíků nemusíte vrtat, stačí zvolit správné lepidlo. Pattex Total Fix umožňuje lepit i v místech s větší koncentrací vlhkosti (dokonce lepí pod vodou). Lepidlo naneste v bodech doprostřed dna slánky a přitiskněte na určené místo. Budete překvapeni, jak zajímavě působí slánka jako háček na ručníky.

Slánky v koupelně
Slánky v koupelně

Bláznivé obrázky

Obrázek na stěně nalezneme ve většině bytů. Ovšem několik obrázků přilepených přes sebe – to se hned tak nevidí.

Bláznivé obrázky
Bláznivé obrázky

Zde jsme si pohráli s fotkami v kontrastních rámech. 4 zarámované fotky jsme si rozprostřeli na stůl a zkoušeli různé kombinace překřížení. Tu, která se nám líbila, jsme pak použili. Na zadní stranu, kde se rámy dotýkaly, jsme nanesli lepidlo. Jako v případě hrnečků jsme použili Pattex Power Fix se samospouští. Snadno se nanáší a je vhodný pro širokou škálu materiálů včetně dřeva, kovu či plastů, jeden povrch ale musí být vždy savý. Tímto způsobem jsme slepili všechny obrázky dohromady a pak stačilo již jen přichytit na zeď.

Více informací o lepení naleznete na www.pattex.cz.

Publikováno: 17. 5. 2011, Autor: Henkel (text a foto), Profil autora: Redakce