reklama

Trio je pomocník pro správné čištění a tím i delší život nábytku

Ve svém bytě či domě se každý chce cítit příjemně. Proto ladíme zdi do barev, ve kterých se cítíme dobře, vybíráme vhodné dlaždičky, a také zařizujeme místnosti nábytkem. Právě ten utváří celkový charakter interiéru, a proto si zaslouží, abychom se o něj pečlivě starali. Pomoci nám v tom mohou různé spreje a leštěnky, třeba ty od firmy Druchema, které hospodyňkám práci usnadní a ušetří jimi i čas. Tak, aby si volné chvilky náležitě užily a přitom mohly s uspokojením říci: „Všude dobře, doma nejlépe!

Trio je pomocník pro správné čištění a tím i delší život nábytku

Nezáleží na tom, zda jsme nábytek pořídili ve vyhlášeném studiu či ve výprodeji. Chceme přece, aby lahodil oku, a také vydržel co nejdéle funkční. To však vyžaduje pravidelnou a především správnou péči. Špatným čištěním trpí nejčastěji povrchové vrstvy. Výsledkem jsou fleky na konferenčním stolku, škrábance na skříních v obýváku nebo olupující se židle.

Správná metoda je základ

Má-li si nábytek zachovat své původní barvy a vypadat jako nový co nejdéle, nestačí ho otřít hadrem namočeným v saponátu. Naopak, tímto způsobem mu škodíme. S nábytkem je to totiž podobné jako třeba s vlasy. Je nutné ho pravidelně ošetřovat speciálními spreji a vosky, které zachovají jeho původní charakter, chrání ho před opotřebením a škodlivými vlivy ovzduší – například před prachovými částicemi, ale také UV zářením.

Na první pohled to tedy vypadá, že správné čištění a udržování nábytku je tak trochu alchymie. Ovšem díky bohaté nabídce úklidových prostředků to zase složité není. Stačí si vybrat přípravek určený na nábytek, který máme doma, a pak dodržovat postup uvedený v návodu.

Voda k údržbě určitě nestačí

O každý materiál je třeba pečovat nepatrně odlišným způsobem. Můžeme si to ukázat na příkladu dřevěného nábytku a různých variant jeho ošetřování. Předem bychom si však měli říci, že dřevo je velmi citlivé na vodu a vodní páry, proto není nejlepší ho umývat. A pokud už to přece jen musíme z nějakého důvodu udělat, je třeba ho řádně vysušit. Nábytek nikdy nedrhneme kartáčkem či drátěnkou a k čištění nepoužíváme rozpouštědla nebo podobné leptavé látky.

Voda k údržbě určitě nestačí
Voda k údržbě určitě nestačí

Prachu a jiných nečistot se lze zbavit jednodušeji, účinněji a hlavně šetrněji. Na povrch nábytku nastříkáme tenkou vrstvu spreje Trio classic na ošetření všech matných i lesklých povrchů, a pak ji hadříkem rozleštíme. Přípravek vytváří pěnu, takže nestéká ani ze svislých stěn skříní. Nábytek nejen vyčistíme, ale rovněž oživíme jeho přírodní a jemný lesk.

Univerzální ochránce

Univerzální ochránce
Univerzální ochránce

Pokud chceme jedním přípravkem ošetřit například i skleněná dvířka a plastové povrchy televizí, počítačů apod., pak můžeme zvolit Trio proti prachu. Způsob aplikace je stejný, avšak výhodou přípravku jsou jeho antistatické vlastnosti, které zpomalí opětovné usazování nečistot, hlavně prachu, na ošetřeném povrchu.

Ani leštěnkám ještě neodzvonilo

Ani leštěnkám ještě neodzvonilo
Ani leštěnkám ještě neodzvonilo

I když budeme používat k ošetření nábytku speciální spreje, neznamená to, že už nikdy v životě nesáhneme po leštěnce. Ke dlouhodobé konzervaci povrchů jsou totiž právě ony nejlepší. Leštěnka Trio antistatik je vhodná na všechny dřevěné povrchy, kromě těch s vysokým leskem. Na ty se hodí akrylátová leštěnka Virtuos. Obě obsahují pravý včelí vosk a slouží k leštění a zároveň i k čištění nábytku. Vytváří na něm trvanlivý ochranný film, který z velké míry zabrání zpětnému usazování prachu a chrání nábytek proti případnému poškození náhodně rozlitou vodou apod..

Silikon i pro nábytek

Silikon i pro nábytek
Silikon i pro nábytek

Leštěnka Trio se silikonem je zase vhodná na lakovaný a politurovaný nábytek nebo na smaltované předměty. Oživuje jejich povrchovou úpravu a chrání je proti vlivům prostředí.

Leštěnky se používají od nepaměti. Ale – pro jistotu si připomeňme: Na měkký hadřík naneseme přiměřené množství přípravku a stejnosměrně jej rozetřeme po povrchu. Po krátkém zaschnutí jej ještě přeleštíme měkkým hadříkem.

Pravidelná péče a údržba se vyplatí

Poškození a vady, které způsobíme sami nevhodnou péčí a obyčejným opotřebením, do žádné záruky nespadají. Proto je důležité starat se o nábytek co nejlépe a nejšetrněji. K tomu samozřejmě patří nejen správná údržba, ale také dodržování instrukcí od výrobců. Ty se například týkají toho, jak jej máme správně užívat a uskladňovat.

Více se o těchto produktech dozvíte na stránkách společnosti Druchema.

Publikováno: 22. 7. 2011, Autor: Elena a Druchema (text), PePa a Druchema (foto), Profil autora: Redakce