reklama

Vyrobte si zvířátko z bambule - Kočka Micka

Chystají se vás navštívit žabák a jeho kamarádi. Vyrobíte si je z různobarevné vlny a plyšových drátků opravdu snadno. Ve vašem pokoji se pak jako zázrakem objeví například bambulová kočka Micka.

Vyrobte si zvířátko z bambule - Kočka Micka

Vytvoření bambulí

1. Zhotovení koleček z kartonuKružítkem udělejte na karton dva kruhy různých průměrů. Kolečko z kartonu vystřihněte. Na každou bambuli potřebujete dvě stejně velká kolečka.

2. Omotání vlnouObě kolečka z kartonu položte přesně na sebe a omotávejte je vlnou tak dlouho, až jimi neprotáhnete žádnou vlnu.

3. BambuleVlnu po vnějším okraji kolečka nůžkami rozstřihněte. Mezi kolečka vložte nit, stáhněte ji a zauzlujte. Kolečka pak odstraňte a bambuli obstřihněte.

Tip:Čím silnější vlnu použijete, tím rychleji bude bambule hotová.

Kočka Micka

Materiál:

- 2 kolečka z kartonu o ø 7 cm (vnější průměr) / 3 cm (vnitřní průměr kolečka)- žlutá vlna- 2 oči o ø 15 mm- červený vlnkovitý plyšový drátek- modrý plyšový drátek- tyrkysové lýko- oranžové kolečko z mechové gumy o ø 10 mm- 4 černé plyšové kuličky o ø 25 mm- lepidlo

Postup:

Ze žluté vlny udělejte žlutou bambuli a nalepte na ni kočičí oči. Tři 10 cm dlouhé kousky lýka uprostřed svažte a do středu nalepte oranžové kolečko z mechové gumy. Kočičku položte na záda a připevněte jí čtyři černé plyšové kuličky jako nohy. Na každé ouško potřebujete z vlnkovitého plyšového drátku dvě vlnky, které uprostřed ohnete, a jejich tenké konce stočíte.Uši a modré vousky nalepte. Z 12 cm dlouhého modrého plyšového drátku vytvarujte ocásek a nalepte jej.

Kočka Micka
Kočka Micka

Vybíráme z knížky Žabák a jeho kamarádi edice TOPP nakladatelství Anagram.

Publikováno: 22. 5. 2013, Autor: Anagram (text a foto), Profil autora: Redakce