reklama

Vestavěné skříně vyřeší vaše problémy s místem

Asi také znáte jen málo lidí, kteří vám řeknou: mám dost místa na všechny naše věci. Pokud ano, většinou bydlí v rodinných domcích a mají dostatečné prostorové zázemí. V bytech hledáme řešení třeba úložným prostorem pod sníženým stropem a podobně. Ale je tu další a velmi elegantní možnost, pořídit si vestavěné skříně.

i (Zdroj: Libovický)
Vestavná skříň ušetří spoustu místa a vejde se do ní úplně vše (Zdroj: Libovický)

Jestliže se nad problémem s nedostatkem místa zamyslíme, zjistíme, že téměř polovina všeho, co v domácnostech ukládáme, jsou oděvy, prádlo a obuv. Jako národ přitom jsme, co se otázek bydlení týká, poněkud konzervativní, a tak si většinou stále byty vybavujeme klasickými obývacími stěnami a ložnicemi s manželskou postelí, šatníkem a nočními stolky, které skýtají pouze omezené úložné a také vystavovací prostory.

A tak se po čase v takové ložnici může objevit na šatních skříních skladiště z krabic a košů, do kterých se vesele práší, nevyužitý prostor mezi skříněmi a stěnou zaplní další bedny, nebo kufry a v lepším případě je skryje závěs. Šaten a vestavěných skříní na míru se u nás stále využívá jen minimálně. Odborníci přitom spočítali, že vhodně navržené vestavěné skříně ušetří až několik metrů obytné plochy oproti použití běžných skříní. Podívejme se tedy, jaké možnosti vestavěné skříně nabízejí.

Od stěny ke stěně, od podlahy ke stropu

Velikou předností skříní na míru je optimální využití zastavěné plochy. Umožňuje to vnitřní vestavba skříně či šatny navržená přesně na míru, kde navíc posuvný systém dveří dovoluje využít každý centimetr skříňového prostoru velice účelně.

Získáte dostatek místa na všechno oblečení i ostatní věci, které potřebujete uložit
i (Zdroj: Libovický)
Získáte dostatek místa na všechno oblečení i ostatní věci, které potřebujete uložit

Všechny rozměry skříně se volí podle potřeby, proto je můžeme umístit do jakýchkoliv prostor včetně rohů a půdních vestaveb. Posuvné dveře jsou ideální i pro místnosti malých rozměrů, neboť minimalizují nároky na prostor před skříní, zrcadlové výplně navíc opticky zvětšují prostor.

Přizpůsobme si vnitřní prostor vlastním potřebám

Každý majitel bytu má individuální požadavky na vnitřní řešení prostoru vestavěné skříně. Zatímco klasická šatní skříň nabídne většinou sekci s policemi, s horní policí a šatní tyčí, u vestaveb je tomu jinak. Majitel takové skříně si vnitřek navrhne podle vlastních potřeb a ještě si své řešení může nechat upravit od odborníků ve studiu. Než tak učiní, měl by si odpovědět na několik otázek:

  • nosí žena spíše šaty nebo halenky a sukně
  • potřebuje partner místo na více obleků, kalhot a košil
  • chce do skříní zakomponovat výsuvné šatní tyče
  • potřebuje samostatné věšáky na kalhoty
  • zásuvky pro šátky nebo opasky
  • budou se zde ukládat také lůžkoviny nebo kufry
  • bude zde místo například na štafle, schůdky nebo žehlicí prkno
  • využije se prostor i pro ukládání bot apod.
Vnitřní prostor si přizpůsobte vlastním potřebám
i (Zdroj: Libovický)
Vnitřní prostor si přizpůsobte vlastním potřebám

Podle toho si pak každý může rozčlenit a vybavit vnitřní prostor skříně přímo na míru, neboť firma nabízí širokou škálu potřebných doplňků, jako jsou právě výsuvné botníky, držáky na kalhoty, sklopné šatní tyče, kravatníky, zásuvky či drátěný program, které zvyšují komfort skříně i využití úložného prostoru.

Protože každá skříň je navržena dle přání a požadavků zákazníka, může si tak každý vytvořit svůj vlastní styl. Široká nabídka materiálů, barevného provedení a bezpočet řešení úložného prostoru, kterou dnešní výrobci nabízejí, umožní sladit vestavěnou skříň se stávajícím interiérem nebo z ní naopak vytvořit dominantní část zařízení místnosti.

Při výběru dveří jste omezeni pouze vaší fantazií
i (Zdroj: Libovický)
Při výběru dveří jste omezeni pouze vaší fantazií

Dobrá rada závěrem

Investice do vestavěné skříně je investicí dlouhodobou, proto bychom se při výběru měli poradit s odborníky, kteří nám navrhnou to nejoptimálnější řešení pro naše potřeby. Pokud budeme porovnávat nabídky několika výrobců či prodejců, neměli bychom hledět pouze na cenu, ale především na kvalitu materiálu a výrobní zpracování, které by mělo cenové nabídce odpovídat.

Zdroj informací: autoři textu

Publikováno: 2. 11. 2022, Autor: Elena a Libovický (text), Libovický (foto), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.