reklama

Utržené ucho od kabelky? Zapomeňte na šicí stroj, vezměte lepidlo!

„Hurá……drží, mami drží. Konečně drží.“ Takto na mě volala má dcera, když se jí konečně podařilo opravit rozlepené ucho od kabelky. Vyzkoušela snad tři nebo čtyři lepidla, ta ovšem nedržela. Nutno poznamenat, že to nebyla ani tak chyba lepidla, ale nenapadlo ji podívat se na návod a zjistit na jaké materiály je konkrétní lepidlo určené. Kdo z nás čte návody, že? Až když něco nefunguje, uchýlíme se k tomu, abychom si přečetli alespoň těch pár slov jako „…lepí kov, sklo, dřevo…“. Prostě vzala ta, co jsme měli doma.

Utržené ucho od kabelky? Zapomeňte na šicí stroj, vezměte lepidlo!

Lepidla v současné době dokáží opravit neuvěřitelné věci. Přesto je potřeba si dávat pozor, na co je které lepidlo určené. Ideální jsou lepidla univerzální. Jak již název napovídá, nemusíme řešit materiál, lepidlo lepí většinu materiálů. Takovým spolehlivým pomocníkem je i univerzální lepidlo Pattex 100% Gel.

Potřebujete slepit rámeček obrázku, prasklou botu, odštípnutou dlaždičku, prasklé zrcátko u auta, vypadlé sklo v lampě nebo naštípnutou hlavici sprchy? Na všechny tyto opravy a ještě na mnoho dalších stačí jediné lepidlo. Pattex 100% Gel. Lepí téměř 100% materiálů (výjimku tvoří těžko slepitelné materiály jako je například teflon). Je vynikajícím pomocníkem při lepení skla, kovu, kamene, keramiky, plastů, dřeva, kůže, korku, látek, papíru, plastu, betonu atd.

Oprava kabelky? Zapomeňte na šicí stroj, vezměte lepidlo!
Oprava kabelky? Zapomeňte na šicí stroj, vezměte lepidlo!
Oprava kabelky? Zapomeňte na šicí stroj, vezměte lepidlo!
Oprava kabelky? Zapomeňte na šicí stroj, vezměte lepidlo!

Oprava kabelky

 • Oprava kabelky
  Oprava kabelky

  Oprava kabelky by se na první pohled mohla zdát obtížná. S šikovným pomocníkem ji ovšem zvládneme. Nejdříve je potřeba očistit obě lepené plochy. Kvalitní očištění a odmaštění je důležitým krokem, není dobré jej podceňovat. Často právě díky neočištěným plochám lepidlo dobře nedrží. Jestliže je místo zaprášené nebo mastné lepidlo nemůže dobře přilnout k materiálu a proto pak ani lepený spoj nedrží.

 • Oprava kabelky
  Oprava kabelky

  Po očištění necháme oschnout, nebo odvětrat. Pak již nic nebrání samotnému lepení. Lepidlo Pattex 100% Gel naneseme v bodech nebo linkách na jednu lepenou plochu. Díky gelové konzistenci lepidlo nestéká ani na svislých plochách a jeho úzká tryska umožňuje lepení i velmi malých předmětů přesně na konkrétní místo. Gel je čirý a ani po vytvrzení nemění barvu, proto je spoj téměř neviditelný.

 • Oprava kabelky
  Oprava kabelky

  Druhou část pevně přitiskneme. Vzhledem k tomu, že Pattex 100% Gel vytváří velice pevný a extrémně silný spoj, potřebuje i delší dobu na vytvrzení. Finální pevnosti dosahuje po 24 hodinách. Když tedy cokoliv lepíme, je nutné lepenou věc zafixovat. Jednoduchý tip je např. použít Pattex pásku, stačí ponechat takto 24 hodin, pak sundat a můžete vyrazit s kabelkou ven.

 • Oprava kabelky
  Oprava kabelky

  Univerzální lepidlo Pattex 100% Gel umožňuje nejen snadné lepení, ale i vyplňování menších mezer. Tuto vlastnost oceníte v momentě, kdy se kousek prasklého předmětu rozdrolí, nebo chybí. Díky odolnosti vůči vodě je lepidlo vhodné nejen do interiéru, ale i exteriéru. Pattex 100% Gel se může stát dokonalým pomocníkem i pro vaši domácnost.

 • Více o lepidlech pro nejrůznější použití se dozvíte na www.pattex.cz.

  Publikováno: 21. 5. 2014, Autor: Henkel (text a foto), Profil autora: Redakce