reklama

Místo šroubu Soudal T-REX GOLD POWER

Montážní lepidla z řady T-REX nám pomůžou téměř se všemi materiály a vyřeší nejeden problém. Například tam, kde nepotřebujeme, aby byly vidět spoje nebo kování. Tedy žádné šrouby nebo hřebíky. Také tam, kde potřebujeme rychlé lepení bez fixace. To vše se dá nahradit kvalitním montážním lepidlem, tzv. tekutými hřebíky. Z řady T- REX jsem vyzkoušel T- REX GOLD POWER, který má vysokou přilnavost a lepí téměř všechny materiály.

Místo šroubu Soudal T-REX GOLD POWER

T-REX - Není lepidlo jako lepidlo

Zachrání nás i v případě, kde se běžným spojovacím prostředkem, jako je šroub, nedostaneme. To se ukázalo u velkých selských vrat do dvora. Vrata jsou nová, velká a těžká. Každé křídlo má 200 kilogramů. Po jejich usazení se přišlo na to, že je spára pod nimi moc velká a zatoulá se tam občas cizí kočka nebo malý pes. Nápad doplnit vrata o hranolek, nastavit je tak a zmenšit spáru pod nimi, byl na světě hned. Jak ale hranolek připevnit a nemuset vysazovat těžká a velká vrata? Po všech nápadech na různá železa a spojky se mne soused, který je majitel vrat, zeptal na můj názor.

Mezera pod vraty byla opravdu velká...
Mezera pod vraty byla opravdu velká...
Tudy se už jen tak něco nedostane...
Tudy se už jen tak něco nedostane...

Ten byl jednoznačně pro použití kvalitního montážního lepidla. Jako vyučený truhlář a kutil lepím docela často. Především dřevo ke dřevu, ale i jiné materiály, takže mám s montážními lepidly dobré zkušenosti a zaslouží si mojí důvěru. Nejdřív se to sousedovi nezdálo, ale pak kývnul. Použil jsem T-REX GOLD POWER od firmy Soudal. Mám ho už chvíli doma a chtěl jsem ho vyzkoušet. Jestli opravdu umí, co slibuje.

T-REX - Není lepidlo jako lepidlo
T-REX - Není lepidlo jako lepidlo

Jdeme lepit

Montážní lepidlo T-REX vložíme do vytlačovací pistole a pomocí řezáku odřízneme krytku. Tak je lepidlo připraveno k použití. Nasadíme aplikační špičku a naneseme lepidlo. To je možné jak bodově, tak v pruzích. Před nanesením zbavíme podklad a obě lepené části prachu, mastnoty a nesoudržných částí. Po aplikaci lepidla k sobě obě lepené plochy pevně přitiskneme. V případě lepení větších ploch materiály stlačíme např. pomocí svěrek. Ve většině případů je počáteční lepicí síla lepidla dostatečná na to, aby ihned po slepení předměty již dále nebylo potřeba fixovat. To je zapotřebí pouze v případě, že je materiál velmi těžký a svou vlastní vahou by sjížděl nebo se od podkladu odlepoval.

Jdeme lepit
Jdeme lepit
Jdeme lepit
Jdeme lepit

Po stažení svěrkami přebytečný nebo vytlačený lepící tmel otřeme. Po úplném zaschnutí je možné jej přetřít. Lepidlo drží, jak tyranosaurus slíbil. Problém s krátkými vraty je tak snadno a elegantně vyřešen. Nemusíme vysazovat těžká vrata a nikde na nás nekoukají hlavy šroubů nebo jiné kování. Lepidla T-REX jsou určena pro vnitřní i venkovní použití. Přesné použití, aplikaci i dobu schnutí na kartuši najdeme také. Postačí nám pak aplikační pistole a jdeme na to.

Jdeme lepit
Jdeme lepit
Jdeme lepit
Jdeme lepit
Jdeme lepit
Jdeme lepit
Jdeme lepit
Jdeme lepit

Technická data

 • vysokopevnostní lepidlo s extrémní počáteční přilnavostí vyšší než 400kg/m2
 • vytváří vysoce pevný, pružný a vodotěsný spoj
 • přilne i na vlhké povrchy
 • vlákny zesílená struktura lepidla zajišťuje vysokou pevnost a dlouhodobou odolnost lepeného spoje
 • u většiny aplikací nevyžaduje fixaci lepených předmětů
Technická data
Technická data

 • veškeré běžné montážní lepení v domácnosti i na stavbě
 • konstrukční lepení a tmelení spár vibrujících a dynamicky namáhaných konstrukcí
 • lepení v automobilovém průmyslu
 • lepení podlahových lišt, prahů, obložkových zárubní
 • lepení zrcadel přímo na reflexní vrstvu
 • lepení odpadlých dlaždic nebo podkladových desek

Publikováno: 2. 9. 2014, Autor: Pavel Zeman (text a foto), Profil autora: Redakce