reklama

Koupelna musí dobře vypadat i fungovat

Koupelna je místem, kde trávíme víc času, než by se na první pohled zdálo – v případě žen je to až 80 minut denně, to znamená, že z celkové délky života stráví průměrná česká žena v koupelně asi 4,5 roku. Měla by proto být místem, kde se dobře cítíme. To ale znamená nejen přitažlivý interiér, ale také pohodlí při využívání veškerého koupelnového vybavení.

Koupelna musí dobře vypadat i fungovat
Koupelna Ideal Standard: musí dobře vypadat i fungovat
Koupelna Ideal Standard: musí dobře vypadat i fungovat

Probléme dnešní doby je až přílišný důraz na design, který často získává navrch nad funkčností. Trendem současnosti jsou luxusní výrobky, které sice vypadají úžasně, ale mají jednu chybu – prostě nefungují. Jako třeba umyvadla, která jsou příliš mělká – takže při otevření kohoutku stříká voda všude okolo. Nebo mají příliš ostré hrany. Nová kolekce vybavení do luxusních koupelen Dea v sobě spojuje nádherný design a funkční dokonalost. Prvořadým cílem je, aby každý výrobek z kolekce dokonale fungoval. Proto mají například umyvadla dostatečně široký kraj pro odkládání kosmetických přípravků, umyvadlo je dostatečně hluboké a umyvadlová skříňka je vpředu mírně skosena, aby člověk neměl problém dostat se k umyvadlu co nejblíže.

Koupelna Ideal Standard: musí dobře vypadat i fungovat
Koupelna Ideal Standard: musí dobře vypadat i fungovat

Design a funkce v rovnováze

Důraz na funkčnost ale nijak nesnížil pozornost věnovanou estetickým parametrům. I designu byla věnována náležitá pozornost – opět ale s důrazem na přívětivost pro uživatele koupelny. Kolekce Dea jde proti minimalistickým liniím, které tak často nacházíme v dnešních koupelnách, zdůrazňuje jemnost a krásu. Vyznačuje se jemnými, plynulými „sexy“ liniemi, samozřejmostí je i vysoká kvalita použitých materiálů, na výběr je z celé řady barevných provedení. Krédem značky Ideal Standard je pomáhat lidem při vytváření krásného a zároveň komfortního prostoru. Každý jednotlivý prvek je proto do detailu promyšlen jak z hlediska maximální elegance, tak snadnosti použití.

Design a funkce v rovnováze
Design a funkce v rovnováze

Široký výběr

Kolekce Dea od Ideal Standard nabízí široký výběr nádherně tvarovaných předmětů ze sanitární keramiky: nábytková umyvadla, umyvadla na desku, totemy (tj. volně stojící umyvadla), klozety a bidety. Mistrovským designovým kouskem je pak volně stojící vana ve verzi DUO (velikostí i uspořádáním připravená na společnou koupel dvou osob) nabízená hned ve třech různých velikostech.

Široký výběr
Široký výběr

Každý kousek nábytku, který je součástí kolekce Dea – od zrcadlových skříněk s jemně zaoblenými rohy a integrovaným LED osvětlením přes multifunkční zrcadla s oblými rohy s integrovaným zvukovým systémem, který se aktivuje přes Bluetooth aplikaci, až po úložné nebo umyvadlové skříňky - nabízí velkoryse pojaté a výborně strukturované úložné prostory, které bez problémů pojmou vše, co v koupelně potřebujete, a umožní tak zachovat v koupelně co nejvíce volného místa.

Široký výběr
Široký výběr

Kvalitní zpracování, různé velikosti a široká škála povrchů v trendy barvách nabízí nespočet možností při plánování koupelny. Záleží jen na osobních preferencích. Máte raději klasickou lesklou bílou? Chladně efektní světle nebo tmavě šedou? Nebo byste dali přednost luxusně elegantnímu dekoru matného tmavého dřeva? Či snad zvolíte raději barevné akcenty modré nebo zeleně olivové? Záleží jen na vás. Každý si může vybrat přesně podle svého osobitého vkusu.

Publikováno: 5. 2. 2015, Autor: Ideal Standard (text a foto), Profil autora: Redakce