reklama

Velikonoční hnízdo

Děti se velmi rády zapojují do velikonočních příprav a barvení vajíček je spolehlivě zabaví i potěší. Jak však krásné a originální výtvory dětí vystavit? Skvělým nápadem může být papírové hnízdo veselých barev, ve kterém vajíčka krásně vyniknou.

Velikonoční hnízdo

Co budete potřebovat?

Materiál

Velikonoční hnízdo- světle zelený, zelený a tyrkysový tvrdý papír A4- světle zelený papír (Stream) A4- žlutý a bílý papír (Pleasure) A4- dva kulaté pivní tácky Ø 11 cm- výsekový strojek s motivem květiny Ø 2,5 cm- žlutá a bílá lepící kolečka Ø 8 mm

Na jeden kalíšek/svícen- zbytek světle zeleného papíru (Stream) A4- zbytek žlutého a bílého papíru (Pleasure)- dvě bílé čajové svíčky

Postup

Velikonoční hnízdo1. Na velikonoční hnízdo budete potřebovat 1,5 cm široké papírové proužky v různých odstínech zelené barvy v těchto délkách: 6x 28 cm (z papíru Stream), 6x 26 cm (tyrkys), 6x 24 cm (vždy z papíru Stream a světle zeleného) a 12x 22 cm (zelený).2. Ohněte (ne přeložte!) všechny proužky uprostřed a na koncích je slepte do očka.3. Očka pak nalepte na jeden z pivních tácků. Začněte s dlouhými očky z papíru Stream, která nalepte na místech označených puntíky.4. Mezi dvě očka z první várky připojte kolem dokola očka tyrkysová.5. Jako další nalepte vlevo a vpravo od tyrkysových oček kratší páry oček z papíru Stream, příp. světle zelená a zelená očka. Na konci se barvy a délky harmonicky obmění.6. Druhý pivní tácek polepte zeleným tvrdým papírem a připevněte jej na první tácek tak, abyste zakryli nalepené konce oček. Nakonec vyražte květinky, nalepte středy květů (lepicí kolečka) a nepravidelně rozmístěte a upevněte na očkách.

Kalíšky na vajíčka a svícny1. K velikonočnímu hnízdu z papírových oček se hezky hodí kalíšky na vajíčka a svíčky ve tvaru květů. Vystřihněte dvě stejné květiny ze žlutého a bílého papíru. Špičky jedné z nich trochu zvlňte a nalepte ji na druhou. 2. Čajovou svíčku, příp. obal čajové svíčky (na kalíšek) nalepte doprostřed květu, předtím však ozdobte okraj kovového obalu vhodně střiženým papírovým proužkem.

Výroba velikonoční dekorace – papírové hnízdo
Výroba velikonoční dekorace – papírové hnízdo

Vybíráme z knížky Hravé jaro - figurky a dekorace z papíru edice TOPP nakladatelství Anagram.

Publikováno: 28. 3. 2015, Autor: Anagram (text a foto), Profil autora: Redakce