reklama

Není střecha jako střecha aneb najdi deset rozdílů - služby

V minulém dílu jsme v našem testu skončili porovnání materiálu. S nákupem vhodného zastřešení na pergolu, kryté stání na auto, příštřešek, ale i zastřešení bazénu ovšem souvisí také služby. A těm se budeme věnovat dnes. Takže vzhůru do obchodů a uvidíme, jak dopadneme.

Není střecha jako střecha aneb najdi deset rozdílů - služby

Obsluha

Když jsme v hobbymarketu vybírali vhodnou krytinu na zastřešení pergoly, neměli jsme potuchu, v čem je rozdíl, co je lepší, co horší, hlavním vodítkem pro nás byla cena. Bohužel musím konstatovat, že jsme takto nevědoucí také odcházeli, neboť po celou dobu našeho výběru se nenašel nikdo, kdo by se nám věnoval. Pouze přišel člověk, který nám vybraný materiál zapsal na formulář, se kterým jsme šli k pokladně. V Pamě jsem strávila dobrou 1,5 hodinu s tím, že mi pan vedoucí poskytl odborné zaškolení nejen v tom, jaký je rozdíl v jednotlivých druzích, ale dal mi také rady, podložené osmiletými zkušenostmi s tímto materiálem, jak na montáž, čeho se vyvarovat a jak postupovat.

Obsluha
Obsluha
Obsluha
Obsluha

Záruka

V marketu máte na všechno záruku dva roky podle zákona, pokud výrobce zrovna nenabízí nějakou akci. Na polykarbonát od Pamy dostanete záruku pět let, včetně záruky proti důsledkům krupobití.

Návod k použití

V prodejně s hobby produkty jsme bohužel nebodrželi návod ústní, natož písemný. Pokud zakoupíte produkt ve specializované prodejně, nejen, že se k vám chovají jako k rodinnému příslušníkovi, poradí, pomohou s výpočtem vhodných rozměrů, ale odnášíte si domů podrobný písemný návod, jak na instalaci střechy.

Návod k použití
Návod k použití
Návod k použití
Návod k použití

Dodání

K hobbymarketu zajedete autem až ke vchodu. Ale k tomu, abyste mohli zakoupený materiál odvézt, musíte mít vozík za auto nebo větší auto. Pama sídlí sice jen na dvou místech - Praha a Ostrov nad Oslavou, ale zajistí dodání až do domu. Při objednávce nad 5.000 Kč je tato služba dokonce zdarma. Na stránkách www.pamaas.cz můžete zažádát o vzorky, a pak si vybíráte budoucí střechu dokonce z pohodlí gauče. A pokud si někde vytratíte návod k použití, jednoduše si zde stáhnete montážní list a je to.

Množství potřebného materiálu

Pokud jste si spočetli, na jakou rozlohu pergoly potřebujete materiál, nemáte ještě vyhráno. V běžném marketu totiž kupujete desky na počet, nikoliv na rozměr. Takže zaplatíte zbytečně navíc za odstřihy. V Pama vám naopak nařežou desky přesně na vámi udané rozměry a ještě se několika vhodnými dotazy ubezpečí, že máte plochu spočítanou správně. Například to, že přesah desky přes okraj konstrukce smí být kvůli podfuku větru pouze 5 cm, jsem se dozvěděla také až od nich. A i proto jsem musela přepočítat udané číslo, které jsem si tak pyšně přinesla.

Množství potřebného materiálu
Množství potřebného materiálu
Množství potřebného materiálu
Množství potřebného materiálu

Výsledky testu mě překvapily pozitivně směrem ke značce. Od kvality materiálu, přes služby personálu až po konečnou cenu za skutečně spotřebovaný materiál na zastřešení pergoly. Nehledejte v tom reklamu spolupracující firmy, berte to jako nástroj k tomu, jak se nenechat ošidit. Nehleďte na těch několik málo zelených papírků, které ušetříte, pokud nakoupíte v onom hyper-, super. Nakonec totiž, stejně jako já, budete muset přikročit při nákupu ke kvalitě, abyste si v klidu mohli užívat slastného posezení pod pergolou, chráněni před slunečními paprsky i deštěm. Nesmíme zapomenout, že střecha musí vydržet také zimu, kdy na ní napadne mnohdy i 20 cm sněhu. A to nejen jeden rok, ale minimálně pět až deset let.

Publikováno: 14. 6. 2015, Autor: Pavla (text), Pavel (foto), pama (foto), Profil autora: Redakce