reklama

Plastové plotovky

Chcete-li si vybudovat kolem svého pozemku typický plaňkový plot, máte dvě možnosti. Buď použijete tradiční dřevěné plaňky, nebo si pořídíte plastové plotovky. V prvním případě budete muset dřevo ošetřit tak jako jiné dřevěné stavby a prvky ze dřeva. Pro delší trvanlivost je potřeba dřevo napustit speciálním přípravkem proti dřevokaznému hmyzu, houbám a plísním.

Plastové plotovky

Na povrch se pak musí nanést ochranný nátěr. Pokud použijete lazurovou barvu, je potřeba nátěr čas od času obnovit. Horší je to při použití emailů, které časem popraskají a loupou se. Pak nezbývá, než starý nátěr odstranit chemickým rozpouštědlem barev nebo pomocí horkovzdušné pistole a plot natírat znovu.

Kvalitní plast

Všechny výše uvedené starosti pro vás budou naprosto zbytečné, pokud si pořídíte český výrobek, kterým jsou plastové plotovky PILWOOD z revolučního materiálu wood-plastic composite. Tento materiál je vytvořen kombinací dřeva a vysoce kvalitního polymeru HDPE v poměru 60:40. Použitý polymer je jednak zdravotně nezávadný, a jednak vysoce odolný vůči povětrnostním vlivům. Aniž byste museli plastové plotovky jakkoliv ošetřovat, vydrží vám takový plot spoustu let. Český výrobce plastových plotovek PILWOOD garantuje bezúdržbovou životnost v délce až 25 let. Nemusíte se obávat žádného dřevokazného hmyzu, ani plísní nebo hniloby. Pro výstavbu oplocení se jedná o jeden z nejodolnějších a nejtrvanlivějších materiálů.

Kvalitní plast
Kvalitní plast

Druhy plastových plotovek

Plastové plotovky jsou v nabídce ve dvou stylech povrchové úpravy a celkem v pěti barevných odstínech. Styl „dřevo“ napodobuje dřevo natolik věrohodně, že na prvním pohled je od klasického dřevěného plotu k nerozeznání. Plastové plotovky můžete použít nejen na plot, ale také jako výplň vstupních vrat a branek na svůj pozemek, nebo jako výplň zábradlí v interiéru i ve venkovním prostředí.

Druhy plastových plotovek
Druhy plastových plotovek
Druhy plastových plotovek
Druhy plastových plotovek

Jejich výhodou je ničím nenarušený vzhled a barevnost po celou řadu let. Vyrábějí se v délce v délce 100, 120, 150 a 200 cm. Jiné rozměry jsou možné po předchozí konzultaci. Jejich montáž je zrovna tak jednoduchá, jako u plotovek dřevěných. Pro jejich pevné uchycení je nejlepší použít vratové šrouby. Plot tak vydrží v dokonalém stavu řadu let a poskytne vám i jistotu bezpečnosti, neboť díky vratovým šroubům a samotné pevnosti plastových plotovek je nelze ani násilím vytrhnout či jinak poškodit. Plastové plotovky z materiálu WPC jsou trvanlivé, kvalitní a bez údržby vám budou na vašem plotě sloužit až 25 let.

Plotovka šedá rubPlotovka šedá lícPlotovka písková rubPlotovka písková lícPlotovka hnědá rubPlotovka hnědá lícPlotovka červenohnědá rubPlotovka červenohnědá lícPlotovka antracit rubPlotovka antracit líc

Publikováno: 15. 10. 2015, Autor: Pilecký (text a foto), Profil autora: Redakce