reklama

Terasy obytných domů

Terasy obytných domů představují ve většině případů oddychovou a relaxační zónu. Výjimečně jsou terasy využívány k aktivní pracovní činnosti. Mohou být řešeny různě a z různých materiálů. Mohou být zastřešeny a ještě odděleny od venkovního prostředí – exteriéru – prosklením a nebo zcela otevřené.

Terasy obytných domů

V případě, že k jejímu zhotovení nebo vybavení použijete dřevěné prvky, doporučujeme vám 3 produkty, které jsou určeny pro použití na dřevo do exteriéru i do interiéru. Nátěrové hmoty jsou lazury, které jsou určeny především na nestabilní konstrukce. Silnovrstvou akrylátovou lazuru vynecháme, protože ta je určena především na stabilní konstrukce, např. okna.

Terasy obytných domů
Terasy obytných domů

Lazurit FORTE

Prvním produktem je slabovrstvá lazura na bázi modifikovaného lněného oleje. Vynikající penetrační schopnost dokonale blokuje odlupčení fládru. Tím, že se vsákne pod okraje fládru, fládr přilepí. Jednoduše se aplikuje štětcem a postupně stírá nevsáklá hmota. Dvě vrstvy zůstávají jako konečný nátěr. Velkým kladem je vysoká životnost. Pro získání příjemného povrchu po zaschnutí první vrstvy lehce strhnout „chlup“. Dřevo chrání před povětrností, hnilobami a hmyzem. Obsahuje UV filtr a vosky. Nevýhodou je pomalé zasychání - 48 až 72 hodin. U málo savých dřev, nebo dřev s vysokým obsahem silic, jako je dub a akát, je nutné první nátěr naředit vodou 1:1. Silně smolnatá dřeva, zejména sibiřský modřín a sibiřská borovice, jsou nevhodné povrchy. Zde použijte Sokrates olejovou rozpouštědlovou lazuru. Povrch je pochozí s očistnou zónou na písek. Pokud chcete získat příjemný sametový povrch po lehkém přebroušení, použijte 1x Lazurit plus.

Lazurit FORTE
Lazurit FORTE

Lazurit PLUS

Lazurit PLUS je středněvrstvá lazura na bázi hybridního alkydu, která chrání dřevo před dřevozbarvujícími houbami a hmyzem. Obsahuje vosky, které jí propůjčují příjemný sametový povrch. Silně odpuzuje vodu a proti degradaci obsahuje účinný UV filtr. Pokud se použije samotný Lazurit plus, aplikuje se vždy ve třech vrstvách, které jsou potřeba k dosažení potřebného odstínu a životnosti. Povrch před aplikací vždy zdrsněte smirkovým papírem č. 60 až 80. Povrch je pochozí s očistnou zónou na písek. Lazury se vyrábí ve 20 základních odstínech + 8 odstínů bílá až šedá a tyrkysová.

Lazurit PLUS
Lazurit PLUS

K dosažení maximální životnosti je vhodné použít k prvnímu nátěru Lazurit FORTE a po zaschnutí 24 - 48 hodin (podle teploty a vlhkosti 24-48) dva nátěry Lazuritem PLUS. Tím získáte kvalitní nátěr s příjemným povrchem.

Nejdostupnější referenci pro tuto kombinaci najdete na dálnici D 11 u Poděbrad – posezení pro kolaře. Zde si dobře prohlédněte svody ze stříšek, které tečou přímo na dřevěnou konstrukci stavby. Realizace proběhla v roce 2009.

Bankirai - čistý olej

Olej pro venkovní použití dostal název podle dřeva (exotické dřevo stromu Shorea laevis, odolné proti vodě a mrazu). Výhodou je velmi příjemný vzhled. Přesto, že je určen pro venkovní prostředí, tak na plochách s přímým zatížením povětrnostními vlivy má omezenou životnost a počítejte v průběhu sezóny i s možným přetřením. Bankirai se aplikuje typickým způsobem jako všechny oleje – aplikací a vytíráním do sucha. Dřevo ošetřené oleji nesmíte nechat zešednout. Povrch je pochozí s očistnou zónou na písek

Bankirai - čistý olej
Bankirai - čistý olej

Publikováno: 8. 3. 2016, Autor: Building Plast (text a foto), Profil autora: Redakce