reklama

Dřevěná masivní podlaha v koupelně? Žádný problém…

Dřevěné podlahy, zejména co se koupelen týká, jsou stále předeny celou řadou mýtů. Pokud máte dřevěné podlahy v oblibě a rádi byste tento druh podlahové krytiny měli právě v koupelně, pak se rozhodně nenechejte odradit. S masivní podlahou FeelWood nemusíte dělat kompromisy v podobě klasické dlažby. Klidně si i do koupelny dopřejte to, po čem toužíte – dřevo, teplo, luxus!

Dřevěná masivní podlaha v koupelně? Žádný problém…

Vodě a vlhku odolávají především tropické dřeviny, jako je massaranduba, ipe, wengé, teak nebo bambus. Ty se také často využívají na venkovní terasy. Vhodnou alternativou je potom tepelně upravené dřevo, tzv. thermo dřevo s perem, drážkou a mikrofázkou po všech čtyřech stranách prkna. V nabídce FeelWood SECA Borohrádek je takto upravený thermo-jasan. O co se vlastně jedná a jak to, že ho můžeme použít v koupelně?

Dřevěná podlaha FeelWood v koupelně
Dřevěná podlaha FeelWood v koupelně
Dřevěná podlaha FeelWood v koupelně
Dřevěná podlaha FeelWood v koupelně

Koupelna. I tam si můžete dopřát luxus v podobě dřevěné masivní podlahy FeelWood. Tepelně upravený thermo-jasan je odolný vůči vlhkosti, plísni, je stabilní a navíc vypadá skvěle.

Držíme se tradice

Už Indiáni si všimli, že tepelně upravené dřevo vykazuje daleko lepší vlastnosti než to surové. Používali ho ke stavbě teepee a výrobě lodí. Bylo totiž odolné proti vodě, větru a hnilobě a mělo mnohem delší životnost.

Schopnost přijímat vlhkost je u thermo dřeva snížena na polovinu.
Schopnost přijímat vlhkost je u thermo dřeva snížena na polovinu.

Dnes máme na termování dřeva moderní technologie a postupy, princip je ale veskrze stejný – za vysoké teploty (cca 200 °C) změníme buněčnou strukturu dřeva tak, aby bylo pevnější, stabilnější a hlavně nepřijímalo tolik vlhkosti jako dřevo neupravené. Do koupelny tedy ideální stav.

Výhody thermo-jasanové podlahy FeelWood v koupelně:

  • stabilní – téměř nemění své rozměry v závislosti na vlhkosti a teplotě okolí
  • „mrtvé dřevo“ – nehostinné prostředí pro dřevokazný hmyz, plísně a houby
  • exkluzivní čokoládově hnědý povrch

Údržba? Doporučujeme olej.

Pro maximální ochranu dřevěné masivní podlahy v koupelně doporučujeme opatřit povrch olejem. Nejenže zvýrazní barvu a strukturu dřeviny, ale zachová její pružnost a přirozenost. Navíc podlahu impregnuje a umožňuje dřevu dýchat, což je v koupelně velmi podstatné.

Publikováno: 11. 6. 2016, Autor: Serafin Campestrini (text a foto), Profil autora: Redakce