reklama

Přilepit světlo na strop? Snadno!

Strop a svislé stěny jsou plochy, na které se hůře lepí. Zejména strop vyžaduje spíše zkušenou ruku odborníka. Vrtat do stropu a ukotvit světlo může znamenat velký problém např. s potenciálním poškozením parotěsné izolace. Proto je vhodné některá světla, zejména ta, která mají větší plochu dotýkající se stropu, lepit. V současné době, kdy máte k dispozici velmi silné montážní lepidlo Pattex ONE FOR ALL, zvládne přilepit světlo i méně zkušený kutil.

Přilepit světlo na strop? Snadno!

Světlo v bytě dokáže vytvořit příjemnou atmosféru. V současné době se používají různé zdroje světla, které nasvěcují konkrétní plochy v pokoji. Jedním ze zdrojů jsou i stropní svítidla. Přilepení takového světla v dětském pokoji může zvládnout i kutil začátečník.

Co budete potřebovat:

  • světlo
  • příslušné žárovky
  • šroubováček na připojení do elektřiny
  • smetáček
  • čistič
  • kousek lepicí pásky
  • štafle
  • lepidlo (např. Pattex ONE FOR ALL)

1. Nejdříve vypněte elektřinu, označte si tužkou místo, kam budete světlo lepit. Stačí jednoduše přiložit na strop a na některých místech udělat podle kruhu rysky. Zkontrolujte, zda je místo vystředěné, případně zvolené tak, jak jste si to představovali.

2. Vyzkoušejte, zda se povrch stropu neodlupuje. Vezměte kousek lepicí pásky, přilepte ji na strop a následně strhněte. Když na pásce zůstanou kousky malby, je potřeba malbu v místě lepení sundat. Očistěte obě lepené plochy. Na strop vezměte smetáček, lepenou plochu světla očistěte a odmastěte pomocí lihového čističe. Nechte odvětrat.

Co budete potřebovat:
Co budete potřebovat:

3. Vyberte montážní lepidlo. Výběr lepidla je velmi důležitý. Zvolte lepidlo, které má vysokou počáteční pevnost, jako např. Pattex ONE FOR ALL.

Co budete potřebovat:
Co budete potřebovat:

4. Naneste montážní lepidlo na spodní plochu světla, která bude přilepená ke stropu. Lepidlo nanášejte v bodech nebo případně v housence.

Co budete potřebovat:
Co budete potřebovat:

5. Spodní část světla přilepte na strop. Řiďte se podle tužkou načrtnutých značek. Nezapomeňte na elektrické kabely. Prostrčte je skrz otvor. Velmi pevně přitiskněte ke stropu. Zatížením, tj. přitisknutím se lepidlo roztáhne do šířky a vytvoří tak větší styčnou plochu, světlo pak lépe drží. Díky vysoké počáteční pevnosti nemusíte nijak fixovat, stačí na chvíli přitlačit a již drží. Ponechte do úplného vytvrzení tj. alespoň 24h.

6. Připojte světlo, našroubujte žárovku a ukotvěte skleněný kryt.

Co budete potřebovat:
Co budete potřebovat:
Co budete potřebovat:
Co budete potřebovat:

I na první pohled náročnější lepení může být s šikovnými pomocníky snadné. Více informací naleznete na: www.pattex.cz.

Publikováno: 15. 6. 2016, Autor: Henkel (text a foto) , Profil autora: Redakce