reklama

Přilepit světlo na strop? Snadno!

Strop a svislé stěny jsou plochy, na které se hůře lepí. Zejména strop vyžaduje spíše zkušenou ruku odborníka. Vrtat do stropu a ukotvit světlo může znamenat velký problém např. s potenciálním poškozením parotěsné izolace. Proto je vhodné některá světla, zejména ta, která mají větší plochu dotýkající se stropu, lepit. V současné době, kdy máte k dispozici velmi silné montážní lepidlo, zvládne přilepit světlo i méně zkušený kutil.

i (Zdroj: Henkel ČR s.r.o.)
Světlo na strop připevníte jednoduše

Světlo v bytě dokáže vytvořit příjemnou atmosféru. V současné době se používají různé zdroje světla, které nasvěcují konkrétní plochy v pokoji. Jedním ze zdrojů jsou i stropní svítidla. Přilepení takového světla v dětském pokoji může zvládnout i kutil začátečník.

Co budete potřebovat:

  • světlo
  • žárovky
  • šroubováček na připojení do elektřiny
  • smetáček
  • čistič
  • kousek lepicí pásky
  • štafle
  • lepidlo

1. Nejdříve vypněte elektřinu, označte si tužkou místo, kam budete světlo lepit. Stačí jednoduše přiložit na strop a na některých místech udělat podle kruhu rysky. Zkontrolujte, zda je místo vystředěné, případně zvolené tak, jak jste si to představovali.

2. Vyzkoušejte, zda se povrch stropu neodlupuje. Vezměte kousek lepicí pásky, přilepte ji na strop a následně strhněte. Když na pásce zůstanou kousky malby, je potřeba malbu v místě lepení sundat. Očistěte obě lepené plochy. Na strop vezměte smetáček, lepenou plochu světla očistěte a odmastěte pomocí lihového čističe. Nechte odvětrat.

3. Vyberte montážní lepidlo. Výběr lepidla je velmi důležitý. Zvolte lepidlo, které má vysokou počáteční pevnost.

Budete potřebovat suchý odmaštěný a očištěný povrch a kvalitní lepidlo
i (Zdroj: Henkel ČR s.r.o.)
Budete potřebovat suchý odmaštěný a očištěný povrch a kvalitní lepidlo

4. Naneste montážní lepidlo na spodní plochu světla, která bude přilepená ke stropu. Lepidlo nanášejte v bodech nebo případně v housence.

Naneste lepidlo
i (Zdroj: Henkel ČR s.r.o.)
Naneste lepidlo
Díky vysoké počáteční pevnosti nemusíte fixovat
i (Zdroj: Henkel ČR s.r.o.)
Díky vysoké počáteční pevnosti nemusíte fixovat

5. Spodní část světla přilepte na strop. Řiďte se podle tužkou načrtnutých značek. Nezapomeňte na elektrické kabely. Prostrčte je skrz otvor. Velmi pevně přitiskněte ke stropu. Zatížením, tj. přitisknutím se lepidlo roztáhne do šířky a vytvoří tak větší styčnou plochu, světlo pak lépe drží. Díky vysoké počáteční pevnosti nemusíte nijak fixovat, stačí na chvíli přitlačit a již drží. Ponechte do úplného vytvrzení – tj. alespoň 24 h.

6. Připojte světlo, našroubujte žárovku a ukotvěte skleněný kryt.

Zdroj informací: Henkel ČR s.r.o.

Publikováno: 7. 3. 2024, Autor: Henkel ČR s.r.o. (text a foto), Profil autora: Redakce