reklama

Lepidlo, které znali již naši dědové a babičky

Když jsem jako malý kluk trávil prázdniny u dědy a babičky, patřil jsem k těm malým neposedům, kteří musí pomáhat dědovi v sadu i v dílně a babičce v kuchyni. Teď si uvědomuji, že moji prarodiče s námi jako s vnoučaty, které strkaly nos do všeho, na co jen přišly, měli vlastně svatou trpělivost. Nic před námi neobstálo a všechno jsme si chtěli vyzkoušet.

Lepidlo, které znali již naši dědové a babičky

Tak jsem poprvé poznal Chemoprén. Děda mu mazlivé říkal „Můj chemáč“ a nedal na něj dopustit. Lepil s ním snad všechno, alespoň tenkrát se mi to zdálo. Spolu jsme postavili úžasný dům pro panenky jako dárek pro moji mladší sestru, a čím myslíte, že ho děda lepil, jasně, „chemáčem“. Jeden rok mě děda nechal s bráchou pomáhat pokládat lino. Dělal podlahu v našem novém pokojíčku a my jsme mohli natírat lepidlem podklad. Jednoduše jsme namočili štětec do plechovky a rozetřeli lepidlo na obě plochy. Pak stačilo chvilku počkat a přitisknout. Děda vyřezal stejné různobarevné čtverce a ty jsme pak lepili vedle sebe. Byla to paráda a hrozně nás to bavilo, zejména když se brácha k jednomu čtverci přilepil. No, neměl si tam sedat. Tak není divu, že již v dětství jsem si Chemoprén zamiloval.

V současné době je na trhu nepřeberné množství lepidel, ale Chemoprén pro mě zůstává pomocníkem, na kterého se vždy mohu spolehnout. Za ta léta dostal nový kabátek. Pod názvem Pattex Chemoprén mi pomůže vždy, když potřebuji. Moji kluci jsou sportovci a tak máme doma velkou spotřebu sportovních bot, ale to víte, občas se podrážka odlepí. Pattex Chemoprén má již léta dokonce speciální lepidlo pro lepení obuvi. Slepit tak pověstného žraloka je snadné. Manželka na něj nedá dopustit.

Jak na to:

1. Očistěte obě lepené plochy

2. Naneste lepidlo na obě plochy a nechte chvilku zavadnout

3. Přitlačte pevně k sobě, klidně použijte svorky, nebo stačí vzít Pattex pásku a pevně stáhnout.

4. Nechte spoj vytvrdnout

Jak na to:
Jak na to:
Jak na to:
Jak na to:

Pattex Chemoprén Obuv je transparentní, takže opravené místo je téměř neviditelné a díky jeho vysoké odolnosti vůči vodě a vlhkosti budou opravené boty ještě dlouho sloužit. Opravit či přilepit ovšem můžete mnoho věcí. Pattex Chemoprén nyní představuje širokou škálu výrobků pro různá lepení.

Když potřebujete něco univerzálního a máte různé materiály, které budete lepit, pomůže Pattex Chemoprén Univerzál, můžete jej použít pro lepení plastů, třeba právě linolea, marmolea nebo korku. Vytvořit novou podlahu, nebo obložení stěn je s Chemoprénem hračka. Lepí i další materiály, jako je dřevo, sklo, kov, kůži či gumu. Pro lepení větších ploch je ideální balení v plechovce, takové podobné si pamatuji z dětství.

Jak na to:
Jak na to:
Jak na to:
Jak na to:

Když ovšem budete potřebovat jen malou opravu, bude úplně dostačovat Pattex Chemoprén v tubě. Díky speciální trysce se lepidlo se snadno nanáší a po správném uzavření vydrží déle. Lepidlo skvěle přilne k povrchu, velmi dobře drží, má velkou okamžitou pevnost a odolává vlhkosti. Potřebujete extrémního siláka? Na silně namáhané spoje mám vyzkoušený Pattex Chemoprén Extrém. Má neuvěřitelnou sílu, slepil jsem s ním například řemenici. Pomohl mi i při lepení izolací na místech, které jsou vystavované vyšším teplotám. Tohle je prostě silák na správném místě. Pattex Chemoprém má pochopení pro moje kutilství, stal se pro mě nezbytným pomocníkem, bez kterého si opravy a různé rekonstrukce ani nedokážu představit.

Jak na to:
Jak na to:

I když jsem kutil každým coulem a dokážu opravit či vytvořit kde co, občas zašpiním lepidlem okolí. Za to by mě doma moc nepochválili, proto jsem uvítal, že existuje i Pattex Chemoprén Ředidlo, s ním snadno odstraním veškeré čerstvé znečištění.

Také si na Chemoprén pamatujete? Vyzkoušejte jeho současnou moderní podobu. Třeba se i Vy stanete jeho velkým fandou, jako já.

www.pattex.cz

Publikováno: 7. 8. 2016, Autor: Henkel (text a foto), Profil autora: Redakce