reklama

Impregnační olej na parkety

Podlaha je jednou z nejvytíženějších částí bytu. Po podlaze se denně projde celá rodina dokonce několikrát, hospodyňky by mohly spočítat, kolik toho naběhají při vaření, uklízení... Děti zas v pokoji na podlaze pořádají různá utkání, ať už fotbalové nebo souboj rytířů či zvířátek. Zkrátka, podlaha si zaslouží naši péči, abychom zachovali její přírodní vzhled.

Impregnační olej na parkety

Přestože máte parketovou podlahu nově zrenovovanou nebo dokonce novou, je potřeba ji po nějaké době opět ošetřit a obnovit původní vzhled. Nejvhodnějším přípravkem pro takovou práci je vodou ředitelný impregnační olej na parkety a dřevěný nábytek, který zachovává přirozený vzhled dřeva. Díky svým vlastnostem zabrání či zpomalí žloutnutí dřeva. Je vhodný pro použití v interiéru.

Impregnační olej na parkety
Impregnační olej na parkety

Oculto má protiskluzovou úpravu, což ocení každý, kdo chodí doma bez přezůvek. Naopak tuto vlastnost neocení děti, které se rády kloužou po kolenou po místnosti. Olej můžete využít nejen na parkety, ale i na podlahu z masivního dřeva. Při aplikaci si však musíte dát pozor na změnu odstínu při nanášení na dřevo s velkým obsahem pryskyřic nebo tříslovin, jako je například dub, modřín, akát nebo některé exotické dřeviny.

Impregnační olej na parkety
Impregnační olej na parkety

Aplikace nátěru

Základem je příprava povrchu. Dřevo obrousíte ve směru vlákna (použijte brusné zrno 120 - 150) a prach důkladně odstraňte. Je dobré použít průmyslový vysavač, popř. povrch podlahy ještě setřít. Vodou ředitelný olej Oculto se aplikuje ve třech vrstvách. Obsah nádoby důkladně promíchejte, olej není třeba ředit. Nátěr provádějte válečkem, popř. štětcem tak, aby jednotlivé tahy byly provedeny“mokrý do mokrého”. Nechte důkladně zaschnout. Bez broušení naneste druhou vrstvu a nechte opět důkladně zaschnout. Po dokonalém zaschnutí je potřeba povrch přebrousit lakovým brusným papírem zrno 150-180. Opět odstraníte brusný prach, pokud stíráte, nechte uschnout alespoň půl hodiny a aplikujte třetí nátěr. Pro lepší odolnost povrchu je dobré přidat vhodné tužidlo.

Aplikace nátěru
Aplikace nátěru

Doba schnutí

  • Proti prachu: 20-30 minut
  • Brousitelný: po 2-4 hodinách
  • Pochozí: plně po 24 hodinách

Schnutí a vytvrzování je velmi závislé od množství, teploty a větrání v místnosti. Zvýšením teploty a dobrým větráním se sušení zkracuje.

Doba schnutí
Doba schnutí

Více se dočtete na stránkách www.acolor.cz.

Publikováno: 10. 8. 2022, Autor: Acolor (text a foto), Profil autora: Redakce