reklama

Atypické prostory srovná vestavěný nábytek

V důsledku postupné deregulace nájemného a zvyšování cen energie se lidé všech generací stěhují do menších bytů. Je nasnadě, že pak nastává doslova boj o každý centimetr místa a majitelé se snaží účelně využít každý roh, niku, šikminu nebo jiný atypický prostor. Tady se skvěle uplatní vestavěné skříně.

Atypické prostory srovná vestavěný nábytek

Stejně tak je tomu v bytech vestavěných do půdy, ale i tam, kde místnosti nemají tvar klasického čtverce nebo obdélníku a rozevřené úhly stěn nedovolují rozestavět nábytek lineárně.

Potřebujeme prostory k ukládání pro malé elektrospotřebiče, oděvy, knihy, pro nářadí nebo úklidové prostředky. A to vše s patřičnou dávkou útulnosti. V půdních a mezonetových bytech, ale mnohdy také ve vstupních chodbách, lze díky vestavbám využít třeba prostor pod schodištěm. Posuvnými dveřmi nebo zásuvkami se šikmou horní částí zde získáme spoustu jinak nevyužitelného místa.

Pár dobrých nápadů pro atypické prostory
Pár dobrých nápadů pro atypické prostory

Zdálo by se, že čím jsou místnosti menší, tím hůře mohou být víceúčelové. Ale to je omyl, protože právě vestavby dokáží taková místa vytvořit, a do skříně třeba v kuchyni či v ložnici ukrýt pracovnu. Nebo do rohu v kuchyni, případně v chodbě vestavět komoru nebo spíž. Spoustu možností skýtá také dětský pokoj, kam je zapotřebí umístit postele, psací stůl i stolek na hraní.

V nice se dá spát

Pokud máme v malé místnosti třeba výklenek nebo hlubší niku, dá se jí částečně využít třeba pro umístění sklopné postele. A jednoduchou manipulací večer vytvořit z obývacího pokoje plnohodnotnou ložnici. Sklopné postele totiž nabízejí vysoký standard splňující nejnáročnější požadavky na zdravé spaní a odpočinek. V nabídce je široký výběr sklopných mechanismů, do nichž se hodí různé zdravotní matrace.

V nice se dá spát
V nice se dá spát

K dispozici je výběr z několika typů roštů i s možností polohování hlavy a nohou. Lůžkoviny se přitom nemusejí pracně uklízet, protože zůstávají připnuté k posteli popruhem s rychlospojkou. Tím odpadá pracné zastýlání.

Lůžka jsou konstruována jako samonosné sklopné postele. Mechanismus je ukotvený do podlahy nebo do stěny, čímž je zajištěna dlouholetá životnost a bezporuchová funkce vyklápění. Sklopné postele lze umístit do vestavěných skříní, výklenků nebo zakomponovat do pokojových sestav.

Místa není nikdy dost

V bytech pod střechami je často problém se šikmým stropem, který nemá vhodnou výšku pro bezpečný pohyb. I tady pomohou vestavby, jejichž posuvné dveře mohou vytvořit stěnu s potřebnou výškou. Před ní lze potom umístit například sedací soupravu a normálně se tu pohybovat bez boulí na čele. A za dveřmi vznikne místnůstka, ze všeho nejvíce připomínající stan, jinak báječné místo pro hry na schovávanou, kam se však uloží spousta sezonních věcí, kufry, sportovní výbava nebo hračky po dětech. Vejdou se až do toho nejzazšího koutku, kam obvykle dosáhneme, pouze když si klekneme.

Místa není nikdy dost
Místa není nikdy dost

Aby i tento prostor byl přehledný, pomůže nám vnitřní výbava. Vyrábí se přímo na míru podle požadavků zákazníka.

Publikováno: 10. 11. 2016, Autor: Elena (text), Libovický (foto), Profil autora: Redakce