reklama

Kování pro posuvné dveře pro maximální kvalitu a funkčnost šatních skříní

Velká šatní skříň se spoustou úložného prostoru - to je sen každé ženy! Posuvné dveře u nábytku pak umožňují maximálně využít každý centimetr plochy i v menších místnostech. Velká skříň však vyžaduje opravdu kvalitní posuvy. Ty nabízí společnost Hettich, a nejsou to žádní troškaři. S nábytkovým kováním pro posuvné dveře pohodlně usadíte i velké křídlo dveří o váze až 80 kilogramů! A to jedině díky kování z řady TopLine XL. Komfort užívání pak zvyšuje Silent System pro tichý dojezd dveří.

Kování pro posuvné dveře pro maximální kvalitu a funkčnost šatních skříní

TopLine XL: Design a komfort

Maximální komfort při používání a montáži zaručuje nové kování pro posuvné dveře TopLine XL, které je dimenzováno pro dveře hmotnosti až 80 kg. Posuvné dveře s tímto kováním se pohybují s přesvědčivou lehkostí. Další výhodou je použití Silent System pro tiché zavírání dveří.

Výrobci nábytku profitují z flexibility systému TopLine XL, který umožňuje použití dveří z plného materiálu tloušťky 16 mm až 50 mm nebo s rámovou konstrukcí. Nenápadné nosné a vodící profily se harmonicky integrují do nábytku libovolného designu. Vodící profil se montuje skrytě pod dno korpusu. TopLine XL poskytuje maximální volnost v designu rovněž při použití úchytek, neboť přesazení dveří se dá nastavit, takže poloha úchytky není fixně předepsaná. Rovněž naložení dveří na boku korpusu se dá seřídit, a to pomocí koncového dorazu, který se umístí na potřebné místo v nosném profilu.

Montáž je snadná a výškové seřízení je jednoduché: seřizovací prvek ve vozíku je dobře přístupný ze strany. Také zavěšení dveří se zjednodušilo: dveře stačí zavěsit na nosný profil, dolní vodicí prvky pak samočinně zapadnou do vodicího profilu. Nový systém je vhodný pro velké skříně s těžkými dveřmi. Minimální výška dolní hrany dveří nad podlahou je 2 cm.

TopLine L: Flexibilní a variabilní

Kování TopLine L splňuje všechny požadavky na funkci a design moderních posuvných dveří. Přesvědčuje snadnou montáží, jednoduchým výškovým seřízením a pohodlným každodenním používáním. TopLine L nabízí vynikající chod dveří o hmotnosti až 50 kg. Solidní materiál zaručuje dlouhou životnost a precizní funkci kování.

S TopLine L je montáž a zavěšení dveří jednoduchá: dveře jednoduše zavěste na nosný profil a vodící prvky zaveďte do dolního profilu.
S TopLine L je montáž a zavěšení dveří jednoduchá: dveře jednoduše zavěste na nosný profil a vodící prvky zaveďte do dolního profilu.

Systém lze použít pro posuvné dveře tloušťky od 16 mm do 40 mm a to se 2, 3 a případně i 4 křídly. U velkých skříní se 4 křídly lze dokoupit sadu pro synchronizované otevření dvou prostředních dveří, což usnadní komfortní přístup k velkému prostoru. Prvky systému pro plné dveře a pro dveře s rámovou konstrukcí jsou identické. Mimořádně pohodlné seřízení výšky se provádí na zavěšených dveřích bez nutnosti povolovat šrouby horních vozíků. V kombinaci s tlumením Silent System splňuje TopLine L ty nejvyšší požadavky na komfort.

TopLine M: Designová rozmanitost

Systém kování pro šatní skříně s naloženými posuvnými dveřmi hmotnosti až 35 kg nabízí výrobcům nábytku možnost montáže posuvných dveří na korpus, který byl původně konstruován pro otvíravé dveře na závěsech. Toho se dosahuje použitím korpusových lišt.

Systém pro posuvné dveře TopLine M dává výrobcům nábytku možnost záměny otvíravých dveří za posuvné.
Systém pro posuvné dveře TopLine M dává výrobcům nábytku možnost záměny otvíravých dveří za posuvné.

Vícei nformací naleznete na www.hettich.cz.

Publikováno: 18. 12. 2016, Autor: Hettich (text a foto), Profil autora: Redakce