reklama

Zapomeňte na almaru! 2. díl

Dnes budeme pokračovat v seznamování s výhodami vestavěných skříni. Zaměřila se na ně i česká společnost Komandor, která je součástí významného výrobce systémů posuvných dveří, zastoupeného v mnoha zemích Evropy, Ameriky, Austrálie i Asie.

Zapomeňte na almaru! 2. díl

Skříň „ušitá na míru“ má nespornou výhodu v tom, že beze zbytku umí využít prostor. Důležité ovšem je mít i záruky toho, že bude nejen vypadat tak, jak si přejeme, ale též bezchybně fungovat.

Proč se rozhodnout pro vestavěnou skříň

Proč se rozhodnout pro vestavěnou skříň
Proč se rozhodnout pro vestavěnou skříň
Proč se rozhodnout pro vestavěnou skříň
Proč se rozhodnout pro vestavěnou skříň

Přestože moderních skříní je v nabídce firem spousta variabilních typů, které si bez větších potíží sami smontujeme, naprosto ideální je nechat si takovou skříň dát vyrobit na míru. Zbavíme se tak problému vyplývajícího z ne zrovna dokonalé přesnosti současné bytové výstavby v níž centimetr není žádná míra a naopak kolmost může být považována za zázrak. Ale popravdě: s podobnými problémy se setkáváme i při přestavbách paneláků, nebo i rekonstrukcích starších bytů. Naše kutilské aktivity se v případě, že se pro vestavěnou skříň rozhodneme, změní na řešení úlohy bytového architekta: naším úkolem totiž bude vymyslet uspořádání.

Uspořádání

Promyslet musíme nejen, kde budou vestavěné skříně stát a jak mají vypadat, ale především co do nich chceme ukládat: jakou budeme mít potřebu polic a jakou zásuvek, kolik prostoru zaberou kabáty, jaké další požadavky na vnitřní uspořádání prostoru skříní budeme mít. Promyslíme barevné řešení i design lišt, dvířek i použité kování. S odborníky pak naše představy osobně nebo prostřednictvím e-mailu upřesníme.

Proměny místnosti

Proměny místnosti
Proměny místnosti
Proměny místnosti
Proměny místnosti

Vestavěné skříně dokážou místnost docela proměnit, protože s ní vytvoříme celou stěnu. Může být zcela nenápadná, nebo naopak její materiálové a barevné řešení významným způsobem prostor dotvoří. Při plánování s ní proto budeme zacházet podobně, jako s barvami při malování: tmavé tóny prostor zmenší, světlé naopak. Volbou materiálu opticky upravíme délku i šířku místnosti. Skleněnými výplněmi dokážeme prostor odlehčit, zrcadly zase prohloubit. Žaluziová řešení vyhovují tzv. koloniálnímu stylu. Barevná tóny dodávají místnosti nečekané impulsy, ale je třeba je promyšleně sladit s dalším zařízením. Osobité jsou výplně z ratanového výpletu nebo LOOM rohoží a dýhovou stěnovou skříni můžeme vzbudit dojem teplého obložení pokoje dřevem.

Zaměření a montáž

Po domluvě firemní technik přímo na místě budoucí stěnu zaměří. Standardní objednávky vyřizuje výrobce vestavěných skříní Komandor do týdne. Jeho pracovníci pak skříně na místě odborně smontují – mají k tomu ostatně kvalifikaci, technické prostředky i nezbytnou zkušenost.

Tři plus jedna, čili jak si pořídit vestavěnou skříň

  • Změříme orientačně rozměr požadované skříně na míru.
  • Promyslíme materiál korpusu, dveří a doplňků.
  • Záměr konzultujeme v některém studiu a nebo prostřednictvím e-mailu.
  • Po konzultaci domluvíme termín příchodu technika.

Publikováno: 29. 1. 2017, Autor: Jiří Jan (text), Komandor (foto), Profil autora: Redakce