reklama

Romantická ložnice v černobílém

Mnohá malá holčička sní o romantické princeznovské postýlce s baldachýnem, s květinami, které obtáčí sloupy okolo postele a s výhledem na krásnou zámeckou zahradu. Jak holčičky vyrostou, jejich sny se mění, ale romantický nádech ložnice v jejich snech často zůstává.

Na výrobu dekorace na stěnu budete potřebovat:

  • polystyren – zakoupíte jej ve většině hobby marketů, čím silnější vyberete, tím bude zajímavější 3D efekt (ovšem s tenčím se lépe pracuje), bude stačit síla několika centimetrů
  • lepidlo se silnou počáteční přilnavostí pro lepení polystyrenu
  • lepicí čtverečky
  • řezák
  • tužku na nakreslení kontur nebo nějakou maketu pro ornament
  • barvu, štětec
  • aplikační pistoli
i (Zdroj: Henkel ČR s.r.o.)

Zrealizujte si své dětské sny a oblékněte svoji ložnici do moderní romantické podoby. Vyzkoušejte zajímavou 3D grafiku na stěnu. Originální prvky vyniknou a potěší, zejména když si je vytvoříte sami a můžete tak propojit jednotlivé maličkosti v ložnici. Černobílá kombinace je moderní a neustále trendová. Zkuste si doma vytvořit vlastní originál.

Využijte svojí fantazii a vymyslete zajímavý vzor, který by se vám na stěně líbil. Zkuste si jej načrtnout do počítače, nebo klidně na silnější balicí papír nejlépe 1:1, ať víte, jak vzor bude vypadat. Jestliže si na to sami netroufáte, není nic jednoduššího, než si vybrat nějaký již hotový vzor.

Návrh vystřihněte, nebo si vezměte hotový vzor a na zadní stranu nalepte lepicí čtverečky Pritt, které mají tu vlastnost, že vám nepoškodí zeď a snadno je můžete sloupnout. Přiložte vzor na na konkrétní místo na stěně, kde se vám bude líbit, místo si poznačte – stačí malými křížky na stěně označit kontury.

Postup

A teď už nás čeká samotná výroba vzoru. Nakreslete si obrazce – vzor na polystyrénovou desku, a řezákem je vyřízněte. Pokuste se zachovat rovný řez, aby vzor vypadal hezky.

i (Zdroj: Henkel ČR s.r.o.)

Pečlivě vzor vyloupněte a dbejte na to, aby se kraje nepoškodily. Natřete je barvou.

i (Zdroj: Henkel ČR s.r.o.)

Na zadní stranu naneste montážní lepidlo. Nanášejte pouze na vzor, nikoliv na stěnu.

i (Zdroj: Henkel ČR s.r.o.)

Polystyrenové dekorace nalepte na předem určené místo na stěně. Teď využijete značek, které jste si na stěně udělali.

i (Zdroj: Henkel ČR s.r.o.)

Jednotlivé vzory přitlačte pevně na stěnu. Ještě chvilku můžete jejich správnou pozici korigovat.

i (Zdroj: Henkel ČR s.r.o.)

Zdroj informací: Henkel ČR s.r.o.

Publikováno: 23. 5. 2024, Autor: Henkel ČR s.r.o. (text a foto), Profil autora: Redakce