reklama

Jak ve zdraví přežít (nejen) podzim?

U doktora jste pečení vaření, lékárnička praská ve švech, a stejně se vás kašel nebo respirační onemocnění drží zuby nehty? Možná je na čase nehledat příčiny venku, ale doma. Víte třeba, jak jste na tom s vlhkostí vzduchu a jak ovlivňuje vaše aktuální zdraví?

Jak ve zdraví přežít (nejen) podzim?

Když jsme nemocní my, dospělí, ještě to jde. Ale jakmile ulehnou děti, je zle. Trpíme s nimi, nespíme, celá rodina dostává zabrat. Nemoci se často vrací, jsou zdlouhavé… a někdy za to vůbec nemůže fakt, že jste podcenili léčbu nebo se kolem vás mihl nový bacilonosič. Za spoustou podzimních trápení s nemocemi může bohužel stát prostředí, které máte doma v bytě, konkrétně vlhkost vzduchu!

Pohlcovač vlhkosti: jak ve zdraví přežít (nejen) podzim?
Pohlcovač vlhkosti: jak ve zdraví přežít (nejen) podzim?
Pohlcovač vlhkosti: jak ve zdraví přežít (nejen) podzim?
Pohlcovač vlhkosti: jak ve zdraví přežít (nejen) podzim?

Všeho s mírou

Její optimální hladina se pohybuje mezi 45-60 %. V takovém prostředí se nám dobře dýchá, spí, žije. Pokud je nižší, vzduch okolo nás je suchý, nutí nás například ke kašli – a koneckonců, i proto se zvlášť v panelových domech snažíme při prvním náznaku onemocnění hlavně zvlhčovat. Ale potíž je, že spousta interiérů je vlhkých až přespříliš (70-80 %), což nám naopak škodí. Setkáváme se s tím stále častěji nejen v tradičních domech, ale i v novostavbách nebo domech po rekonstrukci.

Ve vlhkém a teplém prostředí se totiž dobře daří škodlivým mikroorganismům, například roztočům, jichž v jednom gramu vlhkého prachu můžete najít až 5000 a jejichž výkaly se pak snadno stanou alergenem nepříjemným celé rodině. Výsledkem nadměrné vlhkosti jsou ale také plísně. Jestliže už je nacházíte – kolem oken, v koupelně, v rozích za nábytkem, je již hodně pozdě. Je potřeba jednat.

Všeho s mírou
Všeho s mírou

Okamžité řešení

Na místa postižená plísní použijte například Ceresit STOP PLÍSNI ALL IN ONE. Stačí jej nastříkat, nechat 5 až 10 minut působit a omýt vodou. Použijete-li je na omítku, můžete ji znovu přemalovat už ve chvíli, kdy čištěné místo zaschne. Stopy plísní zmizí.

Pokud máte ještě čas zacílit na prevenci, nešetřete na topení ani provozu ventilace v koupelně nebo digestoře v kuchyni. Právě na těchto dvou místech se do vzduchu vlhkost uvolňuje nejvíce. Pereme, vaříme, sušíme prádlo, sprchujeme se a koupeme, žehlíme s párou… Je toho dost. Také se naučte správně větrat. Nikoliv dlouhodobě, „ventilačkou“, ale krátkodobě a naopak celým oknem. Jen takové větrání dokáže snížit vlhkost vzduchu kolem vás!

Prevence nade vše

Se snížením vlhkosti vzduchu vám okamžitě pomůže i pohlcovač vlhkosti Ceresit STOP VLHKOSTI Aero 360°. Tato novinka snižuje vlhkost vzduchu pomocí speciálního systému cirkulace vzduchu všemi směry, tedy v 360o úhlu. Díky speciální tabletě pohlcuje vlhkost a pachy. Čím větší je kontakt vzduchu s tabletou, tím lepší je absorpční účinek. Speciální tvar přístroje společně s členitou tabletou s otvorem uvnitř umožňuje proudění vzduchu v 360o úhlu, a tím zajišťuje efektivnější a rychlejší pohlcování vlhkosti.

Prevence nade vše
Prevence nade vše

Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360o funguje bez přísunu jakékoliv energie. Stačí vyndat tabletu z ochranného obalu, vložit ji do přístroje a přístroj nainstalovat do místnosti. Aby mohl vzduch lépe cirkulovat, je vhodné zvolit místo vzdálené alespoň 10 cm od stěny. V ten moment již začíná pohlcovač pracovat. Díky speciálním ultra absorpčním krystalům, ze kterých je složena tableta, pohlcuje vlhkost okamžitě. Tableta se postupně rozpouští a vlhkost se shromažďuje ve spodní části přístroje, odkud ji snadno vylijete. Tablety pak stačí jen dokoupit.

Ceresit STOP VLHKOSTI pomáhá zajistit zdravý domov již 10 let.

Více na www.stop-vlhkosti.cz.

Publikováno: 25. 11. 2017, Autor: Henkel (text a foto), Profil autora: Redakce