reklama

Opravujeme sprchu

Každá oprava vyžaduje své. Důležité je znát materiál a prostředí, ve kterém opravená věc má fungovat. V koupelně je třeba dbát na to, aby veškeré materiály byly odolné vůči vodě. Na to je nutné myslet i při různých opravách a podle toho vybírat lepidlo, které odolává vlhkosti.

Opravujeme sprchu

Pozor na vlhkost

Opravy na místech, jako je koupelna, jsou díky velké vlhkosti velmi náročné. Je potřeba vybírat taková lepidla, která odolávají vodě.

Materiál

Pro opravy je potřebné znát materiál, ze kterého je opravovaná věc vyrobená. Výjimku tvoří univerzální lepidla a tmely, které fungují na většinu materiálů.

Tip:

Tip:
Tip:
Tip:
Tip:

Univerzální lepidlo Pattex 100% Gel je vynikajícím pomocníkem při lepení široké škály materiálů - skla, kovu, kamene, keramiky, plastů, dřeva, kůže, korku, látek, betonu a mnoha dalších. Není tedy potřebné řešit, z jakého materiálu je lepený předmět vyrobený, hodí se na opravy různých věcí. Navíc oceníte jeho gelovou konzistenci. Při lepení na svislých plochách nestéká, a proto se s ním lepí snadno a čistě. Slepený spoj je velice trvalý a extrémně silný, právě proto potřebuje i delší dobu na vytvrzení. Finální pevnosti dosahuje po 24 hodinách. Lepidlo má průhlednou barvu, proto je lepený spoj téměř neviditelný. Vzhledem ke speciální receptuře lepí i ve vlhkém prostředí jakým je koupelna.

Než začnete s opravou

Nachystejte si k ruce věci, které budete používat: lepidlo, čistič a hadřík, uvolněnou sprchovou hlavici a lepicí pásku na stažení lepeného spoje. Nejdříve je potřebné lepené povrchy pečlivě očistit. Stačí vzít hadřík, čistič a pečlivě plochy setřít a případně nechat oschnout a odvětrat. Jestliže použijete na čištění saponát, pořádně jej smyjte, aby netvořil na lepených místech film. Lepidlo by pak dobře nepřilnulo k povrchu.

Lepení

Lepení
Lepení
Lepení
Lepení
Lepení
Lepení
Lepení
Lepení

Nanášení lepidla je snadné. Naneste je po obvodu celého krytu v bodech nebo v lince a následně pevně přitlačte. Pro lepení jsme zvolili univerzální lepidlo, které odolává vlhkosti – Pattex 100% Gel.

Nyní je potřebné lepené plochy k sobě pevně zafixovat. Nemusíte mít ovšem k dispozici profesionální nářadí jako svěrák a podobně, postačí vám klasická Pattex páska, několikrát jí pevně lepenou hlavici oviňte a nechte do finálního vytvrzení. Nůžky potřebovat nebudete, Pattex páska má jedinečnou vlastnost, i když udrží velký tlak, dá se snadno odtrhnout rukou.

Tubu lepidla pečlivě uzavřete, hodí se na další opravy, nebo se do nich můžete pustit ihned. Jistě se doma najde něco dalšího, co by si malou opravu zasloužilo. Po 24 hodinách strhněte Pattex pásku a můžete se sprchovat.

Lepení
Lepení

Opravy v koupelně, kuchyni, nebo v obývacím pokoji či venku na zahradě snadno zvládnete sami s malým pomocníkem – s univerzálním lepidlem Pattex 100% Gel.

Více se dozvíte na www.pattex.cz.

Publikováno: 13. 2. 2022, Autor: Henkel (text a foto), Profil autora: Redakce