reklama

Přivítejte jaro a provoňte i velké prádlo díky síle páry

Jaro je za dveřmi a s ním přichází i čas na velké prádlo a úklid po zimě. Definitivní očistou projdou nejen kabáty, bundy nebo oteplovačky, ale v rámci jarního úklidu i záclony, deky, přehozy, polštáře, prošívané přikrývky a další objemné prádlo. Abyste dopřáli textiliím dokonalou péči i když nevíte kam dřív, jsou tu nové pračky Whirlpool s funkcí FreshCare+.

Přivítejte jaro a provoňte i velké prádlo díky síle páry

Postarají se o jakékoliv prádlo a díky síle páry je udrží voňavé a nepomuchlané i když je nestihnete hned po vyprání vyjmout z bubnu. S velkými kusy prádla si poradí dokonce i úzké pračky s hloubkou pouhých 43,5 cm. Nově se objevily i úzké modely Whirlpool FreshCare+, které využívají blahodárné účinky páry nejen po skončení pracího cyklu, ale i v průběhu praní. Samostatné parní programy slouží k osvěžení prádla nebo likvidaci až 99 % bakterií, aniž by bylo třeba prát při vysoké teplotě.

Oba nejnovější a současně nejvybavenější modely řady praček Whirlpool FreshCare+ mají parní generátor, který využívá sílu páry i během praní. Jemná pára narovná textilní vlákna, zbaví prádlo případného zápachu a až 99 % bakterií. Na výběr je samostatný parní program pro rychlé osvěžení prádla bez praní, nebo parní funkce, sloužící ke zvýšení účinnosti praní a k hygienickému ošetření prádla i bez použití vysokých teplot. Je to energeticky úsporné řešení, které je navíc šetrné i k textilním vláknům a barvám.

Nová předem plněná úzká pračka Whirlpool FreshCare+ FWSD81283WCV EU s velkou kapacitou 8 kg se samostatným parním programem i provzdušňováním již vypraného prádla párou
Nová předem plněná úzká pračka Whirlpool FreshCare+ FWSD81283WCV EU s velkou kapacitou 8 kg se samostatným parním programem i provzdušňováním již vypraného prádla párou

Současně jsou všechny modely praček Whirlpool z řady FreshCare+, včetně obou novinek, vybaveny funkcí FreshCare+, která bude provzdušňovat vyprané prádlo jemnou párou a obousměrnými rotacemi bubnu v cyklech po 9 minutách, dokud je nebudete moci vyjmout – a to až 6 hodin po doprání. Funkci lze použít u programů Bavlna, Bílá, Syntetika 40 oC a Ložní prádlo 60 oC. Nastavíte ji jednoduše stisknutím tlačítka před začátkem praní nebo v jeho průběhu a můžete ji kdykoliv zrušit.

Funkce FreshCare+

Zvolíte-li funkci FreshCare+, napustí pračka po skončení pracího cyklu malé množství vody a ohřívá ji. Vzniká jemná pára, která spolu s šetrnými oboustrannými pohyby bubnu vyprané prádlo provzdušňuje, a tím ho udržuje svěží a nepomuchlané. Funkci FreshCare+ můžete vybrat stisknutím tlačítka před začátkem praní nebo i v jeho průběhu a stiskem tlačítka ji lze kdykoliv zrušit. Nemusíte už spěchat domů nebo pečlivě plánovat praní, abyste byli u pračky přesně v okamžiku, kdy dopere.

Nová předem plněná úzká pračka Whirlpool FreshCare+ FWSD71283WCV EU se samostatným parním programem i provzdušňováním již vypraného prádla párou
Nová předem plněná úzká pračka Whirlpool FreshCare+ FWSD71283WCV EU se samostatným parním programem i provzdušňováním již vypraného prádla párou

Všechny modely jsou vybaveny chytrou technologií 6. SMYSL,která rozpozná množství prádla a s ohledem na zvolený typ tkaniny sama upraví prací cyklus tak, aby byl výsledek dokonalý – s minimální možnou spotřebou vody, energie i času. Sedm speciálních pohybů bubnu přizpůsobuje frekvenci a délku otáčení bubnu konkrétnímu materiálu a fázi praní: od nejodolnějšího po nejjemnější jako je vlna a hedvábí; poradí si i s praním ve „studené vodě“ při 15 °C s výsledkem, jako byste prali na 40 oC. Funkce Clean+ zase umožňuje přizpůsobit prací cyklus jedné ze tří úrovní znečištění prádla.

Pračkám Whirlpool FreshCare+ byl udělen certifikát TÜV Allergy UK za snížení tvorby HDM alergenů, bakterií a houbotvorných organismů. Vyrábějí se jak v klasické, 60cm verzi, tak i slim verzi v hloubkách od 43,5 cm s kapacitou 6–9 kg. Invertorový motor se postará nejen o tichý chod, ale i o mimořádnou úspornost provozu.

Předem plněná pračka Whirlpool FreshCare+ FWD91496WS EU s kapacitou 9 kg a provzdušňováním již vypraného prádla
Předem plněná pračka Whirlpool FreshCare+ FWD91496WS EU s kapacitou 9 kg a provzdušňováním již vypraného prádla

Tip odborníka

Blahodárné účinky páry využívají nové pračky Whirlpool FreshCare+ hned několikrát. Všechny modely jsou vybaveny funkcí FreshCare+, která provzdušňuje již vyprané prádlo jemnou párou a obousměrnými rotacemi bubnu v cyklech po 9 minutách, dokud je nebudete moci vyjmout – a to až 6 hodin po doprání. Prádlo tak zůstane voňavé a nepomuchlané. Funkci lze použít u programů Bavlna, Bílá, Syntetika 40 oC a Ložní prádlo 60 oC.

Nejnovější modely jsou navíc vybaveny samostatnými parními programy a využívají účinky páry pro osvěžení prádla bez praní (zbaví tak krátce nošené prádlo nepříjemných pachů např. z vaření nebo kouře) nebo k dezinfekci prádla během pracího cyklu. V tomto případě působí jemná pára antibakteriálně a bezpečně zničí až 99 % choroboplodných zárodků a houbotvorných organismů, aniž byste museli prádlo prát při vysoké teplotě. Ocení to nejen alergici a mámy, ale i vaše peněženka a prádlo samotné. Současně pára narovná vlákna a textilie se pak případně i snadněji žehlí, pokud je žehlit lze a žehlení vyžadují.

Více se dočtete na www.whirlpool.cz.

Publikováno: 28. 3. 2018, Autor: Whirlpool (text a foto), Profil autora: Redakce