reklama

Nová hmoždinka do sádrokartonu se samořezným integrovaným vrtáčkem od fischera.

Hmoždinka DUOBLADE zajistí upevnění do sádrokartonu během okamžiku. Pevná konstrukce se skládá z více částí, díky kterým má hmoždinka vyšší výkon a funguje spolehlivěji. Samořezný kovový hrot odbourává potřebu předvrtávání otvoru a čistě a přesně připraví cestu pro osazení hmoždinky. Hmoždinka je určena pro předsazenou montáž nejen pomocí akušroubováku, ale i klasického šroubováku.

Nová hmoždinka do sádrokartonu se samořezným integrovaným vrtáčkem od fischera.

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Hmoždinka se zavrtá se do roviny s povrchem sádrokartonové stěny. Nejlépe se používá s vruty do dřeva nebo do plechu o průměru od 4 do 5 mm nebo také se závitovými oky, skobami a háky. fischer DUOBLADE se báječně hodí k upevňování požárních hlásičů, garnýží, záclonových tyčí nebo žaluzií, ovšem pozor - neměli byste vědomě překračovat garantovanou únosnost (nejen hmoždinky, ale také stavebního materiálu).

Ve fischer DUOBLADE se snoubí výhody a dobré vlastnosti všech ostatních hmoždinek:

- K montáži není zapotřebí žádných přípravků, DUOBLADE můžete do SDK zašroubovat stejným bitem, jaký posléze použijete k zašroubování vrutu - PZ 2.

- Oproti předchozím hmoždinkám má DUOBLADE nově integrovaný kovový hrot. Proč? Její prostřední břit usadíte přesně do bodu, kde má být střed hmoždinky a tedy i vrutu. Postranní břity vyvrtají do SDK otvor, tedy cestu pro hmoždinku a nemusíte se zdržovat s výměnou vrtáku nebo montážního přípravku. Další výhodou je vyšší odolnost hmoždinky při osazování do dvojmontáží sádrokartonu, sádrovláknitých desek nebo do protipožárního sádrokartonu, kdy se nezřídka stávalo, že plastové hmoždinky praskaly. Kovový hrot při šroubování vrutu vypadne, takže slyšíte, že jste hmoždinku správně namontovali.

Kombinace tvrdého a měkkého plastu má za následek lepší vedení vrutu při šroubování a dodatečné rozepření hmoždinky, což zvyšuje únosnost hmoždinky v materiálech, které to dovolují, např. v Knauf Diamant nebo Rigips Die Harte.

Únosnost nové fischer DUOBLADE v běžném sádrokartonu 12,5 mm je 10 kg. Bohužel se na jednovrstvý SDK nedá pověsit víc. Zato ve dvojmontáži DUOBLADE unese 20 kg. Pevné sádrovláknité desky unesou s DUOBLADE i 34 kg. Z těchto důvodů by fischer DUOBLADE měla mít své stálé místo nejen v kufru montéra, ale i v polici domácího kutila.

Více informací naleznete na www.fischer-cz.cz.

Publikováno: 17. 7. 2019, Autor: fischer (video, text a foto), Profil autora: Redakce