reklama

Co všechno se používá ve stavebnictví? A na jakého dodavatele se obrátit?

Ve stavebnictví se používají různé materiály. Samozřejmě záleží na tom, o jaký druh stavby či práce se jedná, protože třeba pro izolace potřebujete něco jiného než pro oplocení. Předtím, než se vůbec pustíte do výběru stavebního materiálu, byste se měli rozmyslet, co všechno využijete. Stejně tak je důležité vybrat správného dodavatele, jenž vám nabídne kromě proklientského přístupu i optimální ceny.

Co všechno se používá ve stavebnictví? A na jakého dodavatele se obrátit?

Izolace a zateplovací systémy

V současné době, kdy se především ve stavebním průmyslu mluví o nízkoenergetickém řešení, je izolace velice skloňovaným tématem. V první řadě je nezbytné u nově vznikající (případně rekonstruované) budovy zajistit hydro a tepelnou izolaci, protože jedině tak se sníží náklady na spotřebu energie. Izolace jako takové mají i další účely, například zabraňují pronikání vlhkosti do interiéru.

V nabídce je celá řada zateplovacích systémů, stačí si zvolit konkrétního výrobce. Pamatujte, že co výrobce, to jiné know-how, tedy i odlišné postupy, použité materiály a podobně.

Betonové výrobky

Další velice žádanou kategorií jsou betonové výrobky, které zahrnují nejen prvky pro dláždění a stavbu opěrných zídek. Jedná se také o palisády, obrubníky, stavební keramiku a další druhy dlažeb. Zatímco některé varianty dlažeb a obkladů se používají pouze v koupelnách a interiérech, jiné jsou natolik odolné, že zvládnou i nápor nepřízně počasí, a tak se dají využít ve venkovních prostorech.

Oplocení

Jestliže bydlíte v rodinném domě, kterému náleží také prostorná zahrada, nezapomeňte na vhodné oplocení. Plot jako takový má nejen bezpečnostní důvod, ale dotváří architektonický dojem. Při stavbě plotu má každý naprosto jiné představy. Někomu se totiž líbí dřevěné provedení, jinému zase spíše kovové.

Dveře a okna

Pozornost byste měli věnovat také dveřím a oknům. Určitě se vám nelíbí, že do každé místnosti vedou úplně jiné dveře. Do ložnice jsou bílé, do obýváku zase v dekoru dřeva. Sjednoťte si styl v interiéru.

Zahradní architektura

I na zahradě by vám mělo záležet. Zahrada je jakousi vaší vizitkou, což byste měli brát v úvahu. Nechejte si ji zkrášlit od odborníků.

Na koho se obrátit?

Jestliže hledáte stavebniny, od kterých budete odebírat materiál při stavbě a rekonstrukci rodinného domu (či jiného objektu), doporučujeme podívat se do pestrého produktového portfolia společnosti PRO-DOMA. V pestrém sortimentu najdete v podstatě všechno, na co si jen vzpomenete od výše vzpomínaných produktů přes barvy a emulze, stavební chemii až po hutní materiál či kanalizaci. Stavebniny se stanou vaší pravou rukou. Potěší vás, že nabízejí produkty od různých značek, takže si klidně můžete objednat betonové prvky od své oblíbené a ověřené značky.

Publikováno: 28. 6. 2019, Autor: Pro-doma.cz