reklama

Nové multifunkční centrum pro odborný výcvik

Nový multifunkční prostor pro odborný výcvik stavebních řemesel v Brně – Bosonohy budou moci využívat nejen studenti tamní Střední školy stavebních řemesel, ale i další žáci a učňové z Jihomoravského kraje. Novou budovu slavnostně otevřeli počátkem dubna a jako první ji „pokřtili“ mladí obkladači v rámci 9. ročníku soutěže odborných dovedností s názvem „Obkladačské naděje 2019“.

Nové multifunkční centrum pro odborný výcvik

V nové budově s multifunkčním polygonem pro odborný výcvik stavebních řemesel v brněnské čtvrti Bosonohy získali žáci ideální podmínky, kde se mohou zdokonalovat v praktických stavebních činnostech. V rámci slavnostního otevření hned v novém prostoru proběhl 9. ročník soutěže odborných dovedností s názvem „Obkladačské naděje 2019“, kterou vyhlašuje Cech obkladačů České republiky. Akce symbolicky ukázala, že centrum není určeno jen pro žáky zdejší střední školy, ale budou ho využívat i ostatní učňové, a to nejen z Jihomoravského kraje.

Nové multifunkční centrum pro odborný výcvik
Nové multifunkční centrum pro odborný výcvik

„Jsme rádi, že jsme se mohli podílet na tomto projektu, velice mu fandíme. Jako výrobci stavebních materiálů a nových progresivních technologií totiž máme eminentní zájem, aby se tyto nové materiály a postupy co nejrychleji dostaly na stavbu. A nejrychleji a nejefektivněji se mohou na stavbu dostat právě prostřednictvím učňovského školství a tedy vzdělaných a odborně připravených řemeslníků,“ popřál na místě projektu úspěch Ing. Petr Stejskal, obchodní ředitel společnosti HELUZ cihlářský průmysl.

V druhé polovině roku v interiéru budovy vyroste vzorový „domeček“ s ukázkou kompletního cihelného systém HELUZ a navazujícími technologiemi pro hrubou stavbu, jako je například střecha, výplně otvorů, omítka a rolety.

Video ze slavnostního otevření naleznete na www.soubosonohy.cz/archiv#955

Více na www.heluz.cz.

Publikováno: 4. 5. 2019, Autor: Heluz (tisková zpráva), Profil autora: Redakce