reklama

Jaké vybavení pro školáky budeme potřebovat?

Začátek školního roku je vždy náročný nejen pro školáky druhého stupně a studenty, ale především pro jejich rodiče. Každý školák nebo student potřebuje kvalitní batoh nebo tašku, rovněž penál na psací a rýsovací potřeby. Pro každý vyučovací předmět bude nutné zakoupit dostatečné množství školních sešitů a bloků. Do kalkulačky, PC nebo notebooku se vyplatí investovat více finančních prostředků, nemusíme je tak pořizovat znovu každý nový školní rok.

Jaké vybavení pro školáky budeme potřebovat?

Batoh

Batoh je nepostradatelným doplňkem každého studenta nebo školáka. Měl by splňovat několik kritérií. Především jsou to rozměry a objem, které mají být dostatečné pro všechny potřeby, které jsou nutné každý den do školy nosit. Dále potom nízká váha batohu, jeho dostatečná nosnost, kvalitní a pevný materiál. Prostor uvnitř batohu by měl být vícekomorový, kapsy na zip nebo přezku, výhodou bude prostor pro tablet nebo notebook. Boční kapsy se dají využít na uložení pití nebo boxu se svačinou. Pro pohodlné nošení budeme vybírat batoh, který má anatomické řešení zadní části. Nastavitelné hrudní a bederní popruhy ocení všichni, kteří nemají školu za rohem a musejí do ní dojíždět. K dostání jsou různá barevná provedení s variací designů.

Školní batohy by měly být pevné, ale lehké a odolné
Školní batohy by měly být pevné, ale lehké a odolné

Taška přes rameno

Pro studentskou tašku přes rameno je důležitá nízká hmotnost, dostatečný tvar a kvalitní materiál. Popruh na rameno by měl být dostatečně široký a nastavitelný. Do studentské tašky bychom kromě sešitů a knih měli možnost uložit i notebook nebo tablet. Hlavní kapsa může být velká a prostorná bez vnitřního členění. Pro uložení menších předmětů jako jsou mobil, peněženka nebo stravenky nám postačí menší kapsičky, které budou uzavíratelné na zip nebo přezku. Taška jsou k dostání v různých designech a barevných provedeních.

Starší studenti též ocení praktickou tašku přes rameno
Starší studenti též ocení praktickou tašku přes rameno

Penál

Penál, do kterého je nutné uložit psací potřeby malá pravítka, zvýrazňovače, gumu nebo ořezávátko, můžeme volit s jedním úložným prostorem na zip nebo karabinu. Pokud zvolíme penál s rozdělenými kapsami, bude přehlednější a opět je důležité jeho uzavření na zip či karabinu. Materiál voláme takový, který nám zaručí uchování psacích potřeb bez jejich poškození. Místo penálu můžeme koupit i pouzdro, které plní stejnou funkci jako penál. Můžeme vybírat z různých barevných provedení a designů.

Penál může být jednoduchý nebo patrový a s kapsami
Penál může být jednoduchý nebo patrový a s kapsami

Sešity a bloky

Sešity a bloky je vhodné volit podle konkrétního vyučovacího předmětu. Na výběr máme různé rozměry A6, A5, A4 v provedení čistém, linkovaném nebo čtverečkovaném s různým počtem listů. Pro sešit s měkkými deskami je vhodné využít i průhledného nebo barevného obalu. Pro sešity s tvrdými deskami tuto ochranu potřebovat nebudeme. Bloky jsou rovněž v několika rozměrech a s různým počtem listů s kroužkovou nebo děrovanou vazbou.

Kalkulačka

Kalkulačka je nezbytným doplňkem pro žáka druhého stupně nebo studenta. Na výběr jsou kalkulačky stolní se základními početními funkcemi, nebo dražší, které už umějí i složitější početní funkce, známější pod názvem „ vědecké“. Tyto kalkulačky jsou dražší na investici, ale využije ji jak žák druhého stupně základní školy, tak i student střední školy. Nejznámější značkou jsou Casio, Rebell , Sencor nebo Citizen.

Kalkulačka s více funkcemi poslouží i žákům na druhém stupni
Kalkulačka s více funkcemi poslouží i žákům na druhém stupni

Psací potřeby

Velmi oblíbená jsou gelová nebo kuličková pera značky Pilot nebo Edinng, jednorázová, nebo s vyměnitelnými náplněmi. Tužky jsou k dostání v klasickém provedení s kvalitního dřeva s tuhou různé tvrdosti. Můžeme vyžít i tužky mechanické „padací“ či automatické, které jsou s vyměnitelnými tuhami. Značkovače, popisovače nebo fixy různých barev jsou pro školáky vítaným pomocníkem.

Školáci se neobejdou bez tužek, per a pastelek
Školáci se neobejdou bez tužek, per a pastelek

Rýsovací potřeby

Jedná se o různá křivítka, pravítka, šablony nebo úhloměry většinou vyrobené z průhledného plastu. Milimetrové a pauzovací papíry jsou k dostání v blocích formátu A3 nebo A4 v počtu 50 a více ks. Technická pera - jde o specifická pera určená k rýsování a splňující normu ISO, DIN a ČSN ve variantách 0,25 až 0,7 mm. Kružítko a s dalšími doplňky je dobré volit z kvalitního materiálu, jakým je kov nebo pevný plast, protože déle vydrží.

Při rýsování ocení pravítka i kružítko
Při rýsování ocení pravítka i kružítko

PC, tablet nebo notebook

Jedná se o podstatný doplněk žáka či studenta. Pokud je budeme pořizovat, doporučuji renomovaného prodejce, který nám poradí v jakém technickém parametru, cenové relaci a také jaký výrobce se bude nejlépe hodit pro náš účel.

Publikováno: 1. 9. 2019, Autor: Šárka Miškovská (text), Depositphotos (foto) , Profil autora: Redakce