reklama

Jaký povrch zvolit, aby byla vaše terasa krásná a funkční zároveň?

Déšť, teplotní výkyvy i další rozmary počasí mohou na vaší terase způsobit pěknou neplechu, která snadno skončí průsakem vody do konstrukce. Přečtete si článek a zjistěte, jak vybrat systém, který bude nejen krásný na pohled, ale bude vám i dlouho sloužit.

Jaký povrch zvolit, aby byla vaše terasa krásná a funkční zároveň?

Chcete izolaci a finální vrstvu v jednom?

Pokud se poohlížíte po nátěru vhodném na podklady z betonu, cementové potěry a malty, dlažbu a staré nátěry s dobrou přídržností (kromě akrylátových), skvěle poslouží pochozí hydroizolace Sikafloor®-400 N Elastic+. Jedná se o jednokomponentní nátěr na bázi polyuretanové pryskyřice. Je vhodný nejen pro balkony a terasy, ale i schodiště s lehkým až středním mechanickým zatížením. Hlavními výhodami jsou pružnost, vodonepropustnost, odolnost vůči UV záření a otěru. Zvolit můžete i protiskluznou variantu a aplikaci provedete jednoduše pomocí válečku nebo stříkáním.

Vyberte si konstrukci, která se nedá porazit

Hledáte systém, který vám nabídne komplexní řešení keramických dlažeb a přírodního kamene na terasách a balkonech? Spolehněte se na prémiový systém SCHÖNOX BALTERRA®. Kombinace nových komponentů spolehlivě omezí průsak vody do konstrukce na minimum i v těch nejkritičtějších místech. Systém zahrnuje:

  • vyrovnávací potěr
  • hydroizolaci
  • drenážní potěr
  • lepidlo na dlažbu
  • spárovací hmotu

V nabídce najdete 3 varianty řešení:

  • Pro dlažbu položenou do tenkého lože lepidla zvolte systém BALTERRA EP DRAIN.
  • Pro pokládku keramických dlaždic na tenkou vrstvu bez obsahu cementu skvěle poslouží BALTERRA SLIM.
  • K pokládce keramických dlaždic na spřažený roznášecí potěr zvolte systém BALTERRA MSE DRAIN.

SCHÖNOX BALTERRA® EP DRAIN poslouží pro konstrukce s různými směry sklonu

Systém BALTERRA EP DRAIN zajistí, že je voda spolehlivě odváděna z podkladu. V zimě tak nevznikne riziko tlaku ledu. Nezpůsobuje korozi oplechování ani výkvěty na keramické dlažbě a přírodním kameni, vyrovnává tlak par v drenážní vrstvě a zabraňuje kapilárnímu vzlínání vody.

A jak vypadá skladba systému?

1. podklad2. kontaktní můstek3. okrajová páska SCHÖNOX NIVELAČNÍ PÁSEK4. spádový potěr, např. SCHÖNOX SEB5. spřažená hydroizolační stěrka SCHÖNOX 1K DS PREMIUM6. těsnicí páska SCHÖNOX ST7. roznášecí spřažený potěr SCHÖNOX EP DRAIN8. lepidlo na dlažby SCHÖNOX TT FLEX DUR9. keramická dlaždice, dlažba z přírodního kamene10. spárovací hmota SCHÖNOX SU11. trvale pružný tmel CASCO AQUASEAL (SMP)

SCHÖNOX BALTERRA® EP DRAIN poslouží pro konstrukce s různými směry sklonu
SCHÖNOX BALTERRA® EP DRAIN poslouží pro konstrukce s různými směry sklonu

Dopřejte si terasu snů a získejte navíc možnost vyhrát až 1 000 000 Kč

Ať už plánujete novou terasu nebo máte v plánu jiné zvelebování bytu nebo domku, spolehněte se na produkty Sika, SCHÖNOX, KVK a KVK Parabit. Za jejich použití při stavbě nebo rekonstrukci můžete vyhrát proplacení až 100 % hodnoty materiálu do výše 1 000 000 Kč. Všechny informace o soutěži i možnost využití jednotlivých produktů najdete na www.stavtehlavou.cz. Na nejrychleji registrované stavebníky čeká navíc balíček plný praktických věcí pro stavbu nebo rekonstrukci. Zapojit se mohou i řemeslníci, kteří získají za jednorázové nákupy úžasné odměny.

Nezapomeňte soutěžit také na Facebooku

Fanoušci facebookové stránky Sika se navíc mohou těšit na pravidelné měsíční soutěže o poukazy do stavebnin. S registrovanou stavbou se vaše šance zvyšují. Vyhrajte nákup podle vlastního výběru a další skvělé odměny. Nezapomeňte stránku sledovat, aby vám nic neuniklo.

Publikováno: 14. 8. 2019, Autor: Sika (text a foto)