reklama

Rekonstruujete byt? Inspirujte se nejnovějšími trendy

Rekonstrukce bytu je určitě dobrým krokem pro spokojenější a příjemnější život, nicméně ten, kdo si již rekonstrukcí prošel, ví, že začátky bývají krušné. Obzvláště tehdy, když si většinu věcí děláte svépomocí, chybí vám oko designéra a vy netušíte, jak rekonstrukci uchopit. To ale vůbec nevadí, stačí si vzít to nejlepší z aktuálních trendů v bydlení.

Rekonstruujete byt? Inspirujte se nejnovějšími trendy

Kuchyně

Rekonstrukce kuchyně bývá nejnáročnější (i z hlediska financí) a mnohdy se právě při ní dopouštíme nejvíce chyb, kterých později litujeme. Při plánování trvejte hlavně na praktickém uspořádání jednotlivých prvků a dostatku volné pracovní plochy. Pokud vám to prostor dovolí, volte kuchyň ve tvaru U či L, případně ji doplňte kuchyňským ostrůvkem. V menší kuchyni můžete nedostatek místa vyřešit výsuvnou pracovní deskou.

Lesklé povrchy kuchyň opticky zvětší, stejně tak i prosklená dvířka. Velkým trendem se nyní staly otevřené poličky. Ty kuchyň hezky provzdušní a ozvláštní. Pokud na poličky umístíte věci, které denně používáte, nemusíte se vůbec obávat zaprášeného nádobí. Navíc sami budete překvapení, kolik prachu se usazuje i v uzavřených skříňkách.

Tip: Finanční náročnost své vysněné kuchyně vám pomůže vyřešit rychlá půjčka od MONETA Money Bank.

Ve spojení s přírodou

Dobám, kdy v domácnostech převládal plast a tapety, dávno odzvonilo. Čím dál více se nyní vracíme k původním materiálům a snažíme se obklopovat přírodou, co to jen jde. Dejte přednost bambusu, masivnímu dřevu, betonu či kameni a uvidíte, že se doma budete cítit naprosto báječně a harmonicky.

Retro a vintage prvky v moderním pojetí

Náklady na rekonstrukci můžete snížit třeba i tím, že zkombinujete staré retro kousky s novými. Zapátrejte na půdě u babičky nebo vyrazte na bleší trh a poohlédněte se po kouscích, jejichž kořeny sahají až do 70. let. Nebojte se teplých barevných tónů, geometrických tvarů ani proutěných nebo sametových věcí.

Koupelna

Přírodní materiály se odráží i v současných koupelnách, přičemž nejvíce jim dominuje dřevo. Vana obložená odolným dřevem ubere koupelně na sterilitě a dodá jí útulný nádech. Velkého efektu v jinak neutrální koupelně docílíte například i vzorovanou dlažbou s marockými ornamenty, které se nyní těší velké oblibě.

Publikováno: 10. 6. 2019, Autor: MONETA Money Bank (text a foto), Profil autora: Redakce