reklama

Když starý slamáček znovu ožije…

Určitě i vám se někde doma nebo na chalupě povaluje starý ošuntělý slamák. Než ho vyhodit, zkuste mu dát druhou šanci a vyrobte z něj skutečně originální a stylové dekorace.

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Starý slamák si sice už nehodí na pláž nebo na lázeňské korzo, ale třeba taková miska nebo zrcadla z něj budou vypadat skvěle.

Začněte tím, že odstřihnete nebo odříznete vrchní část klobouku, které se správně říká koruna, od lemu – tedy krempy. Z koruny pak jednoduše vytvoříte misku na ovoce nebo drobné předměty a krempa se změní ve skutečně netradiční a létem vonící zrcadlo.

Z jednoho klobouku dva originály

Ze sololitové desky vyřízněte dvě kola – menší, které poslouží ke pevnění dna misky, a druhé větší, z něhož vyrobíte podložku pro slamákové zrcadlo. Menší kolo nalepte univerzálním lepidlem na dno budoucí misky, kterou po zaschnutí dozdobíte podle své fantazie – třeba přírodními provázky a dřevěnými korálky. Vznikne tak opravdu originální dekorace na chatu nebo do venkovské chalupy.

Obě dekorace se hodí třeba do venkovské chalupy
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Obě dekorace se hodí třeba do venkovské chalupy

Pro výrobu stylového zrcadla z krempy slamáku budete ještě pochopitelně potřebovat zrcadlové sklo odpovídající velikosti – musí být tedy o něco menší než vyříznuté sololitové kolo. K němu nejdříve přivrtejte háček, abyste ho měli za co pověsit. Na tuto podložku pak přilepte zrcadlové sklo a nakonec krempu od slamáku. Slamákové zrcadlo se nejlépe vyjímá například na dřevěné stěně nebo na bílé omítce.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 1. 6. 2024, Autor: Romana Slaninová (text), Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima (foto), Profil autora: Romana Slaninová