reklama

Rodinný sen o domě s velkými okny

Postavit nový domov a rovnou ušetřit? Ano, zní to jako sen a my jsme ho rádi pomohli splnit. Dominantou exteriéru domu Kláry a Adama bylo velké rohové francouzské okno, proto manželé začali s plánováním chytře – volbou správného zasklení! 

i (Zdroj: HELUZ IZOS, s.r.o.)
Rodinný dům s rohovým francouzským oknem se skly Energy+ je na topnou sezónu připraven

Vybrat ta nejlepší okna

Každou topnou sezónu lze ušetřit tisíce korun. Třeba výběrem zasklení, které bude pracovat promyšleně se slunečním zářením, dle orientace domu. Ideální volbu si mohl pár vyzkoušet ještě před zahájením stavby za pomocí chytrého kalkulátoru. Jak tedy s plánováním domova začít?

Klára a Adam využili chytrou kalkulačku úspor, aby si udělali představu o možné úspoře za topnou sezónu. Vybrali skla, která odpovídala jejich potřebám a preferencím. Měli v plánu investovat do kvalitních izolačních skel, jako jsou IZOS Energy+. Spočítali si plochu oken na každé světové straně. Zadali plánovaný zdroj tepla domu, což byl v jejich případě kondenzační kotel. Kalkulačka jednoduše poskytne přehled úspor za topnou sezónu. Ty činily v tomto případě okolo 3 000 Kč za topnou sezónu. 

IZOS Energy+ Protect
i (Zdroj: HELUZ IZOS, s.r.o.)
IZOS Energy+ Protect

Útulné srdce domu

Ovšem úspora není samozřejmě to jediné, na co při návrhu nového domova mysleli. Jejich snem byl dům s centrální obývací částí, kde se bude během dne setkávat celá rodina. Velkorysé prosklení k obývací části jednoduše patří a dodává prostoru vzdušnost a světlo. Pro větší bezpečnost rodiny zvolil pár typ skla IZOS Protect. To je díky vrstvení fólií velmi odolné proti rozbití. Díky tomu je domov dodatečně chráněn před poškozením a vniknutím zvenčí.

Velkorysé prosklení k obývací části jednoduše patří a dodává prostoru vzdušnost a světlo
i (Zdroj: HELUZ IZOS, s.r.o.)
Velkorysé prosklení k obývací části jednoduše patří a dodává prostoru vzdušnost a světlo

Skleněný dotek

Sklo nalezneme v domě nejen v oknech, hraje roli i v samotném interiéru domu. Digitálně potištěnou skleněnou plochu nalezneme například za kuchyňskou linkou. Tisk umožňuje výběr téměř jakéhokoli dekoru, plocha je navíc dokonale hladká, proto se hodí velmi dobře do kuchyně. Klára a Adam v novém domě nechtěli válčit s čištěním obkladů a spár. 

Skleněný obklad pod kuchyňskou linkou s digitálně potištěným sklem
i (Zdroj: HELUZ IZOS, s.r.o.)
Skleněný obklad pod kuchyňskou linkou s digitálně potištěným sklem

Chytrý výběr oceníte

Investice do kvalitního zasklení se vždy vrátí. Uvidíte ji jak na účtech za energie, tak ji pocítíte každý den při využívání komfortu, který vám váš domov nabídne. 

Jak se vám dům líbí? Měli jste, nebo máte podobné sny jako Adam a Klára? Podařilo se vám je splnit? Dejte nám o tom vědět na sociálních sítích. A neváhejte sdílet tento článek a společně inspirujme ostatní k chytřejším řešením a úsporám, které si zasloužíme. 

Dům je určen pro 4člennou rodinu

Dispozice:

  • Rozměr: 8×15 m
  • Místnosti: 4 + 1, garáž pro 1 auto, technická místnost
  • Vytápěn kondenzačním kotlem
  • V interiéru je krb na dřevo
  • Orientace jihozápadní
  • Porovnání klasických trojskel IZOS Triple s IZOS Energy+ Protect
  • IZOS Protect: V izolačních sklech je využita i bezpečnostní fólie
  • Za topnou sezónu ušetří 3 407 Kč
  • Interiér: V kuchyňské lince, mezi spodními a horními skříňkami na zdi je využito digitálně potištěné sklo s dekorem navrženým architektem pro dotvoření originálního designu na míru.

Zdroj informací: HELUZ IZOS, s.r.o.

Publikováno: 8. 5. 2024, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce