reklama

Taky pořád nemáte čas? S robotickou sekačkou ho mít budete

Robotická sekačka je trendem posledních let. Technologie totiž došly už tak daleko, že automatické a akumulátorem poháněné sekačky jsou v praxi skvěle použitelné a často předčí i svoje hlučné benzinové předchůdce. Hlavně ale mají jednu nepopiratelnou přednost – dokážou ohromně uspořit čas.

Robotická sekačka funguje sama. Proto si k ní kupte židli nebo lehátko. Budou se hodit (Zdroj: Robotické sekačky Segway Navimow, ASP GROUP s.r.o.)

Výběr robotické sekačky. Komu se hodí 

Nebylo by fér tvrdit, že robotická sekačka zvládne všechno. Ne. Třeba přerostlou trávu jí rozhodně neposečete. Stejně tak si neporadí s křovím a podobně. Na co se hodí nejlépe, jsou okrasné trávníky u běžných rodinných domů. Špičkové modely dnes zvládnou posekat i pozemek o rozloze 3 000 metrů čtverečních, a to je už pořádná plocha.

Hlavní benefit – úspora času

Hlavní výhodou robotické sekačky je fakt, že funguje zcela automaticky. Na začátku je potřeba stroj trochu nastavit, ale to se dá udělat pomocí aplikace v mobilu. Pak už sekačka vykonává práci zcela automaticky – sama seče v prostoru, který jste jí nadefinovali, sama se umí nabít, a dokonce se nemusíte starat ani o vysypávání koše. Robotické sekačky totiž pracují tak, že sečou trávu vždy jen o 1–3 mm (zato velmi často) a povrch trávníku tak posečenou trávou mulčují. Takže ho optimálně vyživují, aby zůstal hezký a zelený.

Robotická sekačka vám ušetří tolik času, že se možná začnete nudit
Robotická sekačka vám ušetří tolik času, že se možná začnete nudit (Zdroj: Robotické sekačky Segway Navimow, ASP GROUP s.r.o.)

Hi-tec technologie

Útroby moderních robotických sekaček skrývají tolik elektroniky, že se o tom běžným smrtelníkům před lety ani nezdálo. Po zahradě se umí navigovat pomocí Wi-fi, GSM nebo GPS signálu. Kapacita jejich baterie vydrží dlouhé hodiny práce a jsou také mimořádně bezpečné – samy poznají překážku, kterou objedou, nebo se u ní zastaví – podobně, jako dnes fungují běžné a oblíbené robotické vysavače.

Původní technologie navigovala sekačky po pozemku tak, že se roboti orientovali podle vodiče, který jste předním museli položit do trávy. Dnešní robotické sekačky nic takového nepotřebují – orientují  se „wifinou“ nebo družicovým signálem.

Robot sám pozná překážku. Buď ji objede, nebo se zastaví
Robot sám pozná překážku. Buď ji objede, nebo se zastaví (Zdroj: Robotické sekačky Segway Navimow, ASP GROUP s.r.o.)

Odolnější technika

Robotická sekačka má oproti klasickým benziňákům další velkou výhodu – spolehlivost. Určitě to znáte taky – u benzinové sekačky musíte doplnit benzin (a na konci sezony ho vylít), kontrolovat a měnit olej, čistit vzduchový filtr a starat se o to, aby byla v dobré kondici zapalovací svíčka. U robotické sekačky nic z toho dělat nemusíte. Díky elektromotoru je technicky mnohem jednodušší, a tím pádem i spolehlivější.

Sekat můžete kdykoli – i ve svátek

Taky vám zakázali provoz benzinových sekaček kvůli rušení nedělního klidu? S robotickou sekačkou se žádného postihu bát nemusíte. Je totiž tak tichá, že o ní váš soused (ani dohlížející úřední šiml) nebude vůbec vědět.

Kdyby vám snad závistivci robotickou sekačku záviděli až tak, že si ji „vypůjčí“, můžete klidně spát – moderní sekačky mají v sobě zabudovaný GPS senzor, který majitele upozorní na to, že stroj opustil jeho pozemek a s přesností na několik centimetrů mu nahlásí, kde se právě nachází.

Bez potíží můžete podvozek sekačky ošetřit vodou
Bez potíží můžete podvozek sekačky ošetřit vodou (Zdroj: Robotické sekačky Segway Navimow, ASP GROUP s.r.o.)

Zahoďte kanystr s benzinem, přijíždí H3000E

H 3000E je nejvýkonnější sekačka řady Navimow. Posuďte sami – kapacita akumulátoru je 10 400 mAh, díky tomu zvládne posekat pozemek o rozloze až 3 000 metrů čtverečních. Naviguje se a ovládá pomocí 4G sítě, která je dostupná prakticky kdekoli. Na rozdíl o jiných sekaček se po pozemku umí pohybovat s přesností 2 cm a oproti konkurenci má optimalizovaný sekací algoritmus – zkrátka seče chytře a efektivně.

Zdroj informací: Robotické sekačky Segway Navimow, ASP GROUP s.r.o.

Publikováno: 13. 11. 2023, Autor: Jaroslav Kropáč (text), Robotické sekačky Segway Navimow, ASP GROUP s.r.o. (foto) , Profil autora: Jaroslav Kropáč