reklama

Odvzdušněte radiátor novou metodou. Středověk skončil

Odvzdušnění radiátoru je snadné a odjakživa se dělá pomocí speciálního klíče, případně kleští nebo šroubováku. My si teď ale ukážeme daleko modernější a sofistikovanější způsob. Až si ho přečtete, bude vám v hlavě vrtat jen jedno – proč to někoho nenapadlo dříve.

Odvzdušnění radiátoru je se speciálním přípravkem hračka (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Odvzdušnění radiátoru – nový postup

Určitě to znáte, odvzdušnění radiátoru se obvykle neobejde bez postříkané zdi nebo mokré podlahy, v nejlepším případě mokrého hadru, kterým se únik vody z radiátoru snažíte zachytit. My si v následujícím textu popíšeme přípravek, se kterým všechny tyto nepříjemnosti odpadnou.

Co budete potřebovat:

  • speciální odvzdušňovací přípravek

Přípravek má integrovanou nádržku na vodu
Přípravek má integrovanou nádržku na vodu (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Sami vidíte, že soupis použitého materiálu není nijak rozsáhlý. A o to jde. S odvzdušňovacím přípravkem nebudete potřebovat žádný šroubovák, kleště nebo ventil či nádobku na jímání vody. Všechno je v jednom. Přípravek na odvzdušnění radiátoru proto v prvním kroku stačí pouze nasunout na ventil topení.

Přípravek stačí nasadit na ventil radiátoru a potočit kolečkem
Přípravek stačí nasadit na ventil radiátoru a potočit kolečkem (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Jakmile je přípravek nasunutý na ventilu, můžete s ním otočit tak, abyste ventil na radiátoru povolili. Začne unikat vzduch a trocha vody z radiátoru, která se jímá do nádobky, jež je součástí přípravku. Nechte ventil pootevřený do doby, dokud z něj kromě vody uniká i vzduch.

Voda steče do nádobky
Voda steče do nádobky (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Jakmile začne do přípravku vytékat čistá voda, máte odvzdušněno. Kolečkem na přípravku pootočte tak, aby se ventil na radiátoru uzavřel. Vodu z přípravku vylejte do opadu a máte odvzdušněný radiátor připravený na další sezónu.

Teď si uvařte kafe a přípravek na odvzdušnění radiátorů si dobře schovejte, ale tak, abyste ho za rok zase našli. Je totiž docela malý. U popisovaného přípravku pozor na kvalitu provedení. Může se stát, že ventil na radiátoru bude „dorvaný“ tak, že ho pomocí plastového přípravku nedokážete povolit. Pak doporučujeme povolit ventil odvzdušňovacím klíčem, a teprve potom nasadit zpět odvzdušňovací přípravek.

Zdroj informací: pořad Libovky Pepy Libického, rubrika Minutový manžel 

Publikováno: 7. 10. 2023, Autor: Jaroslav Kropáč (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto) , Profil autora: Jaroslav Kropáč