reklama

Recyklujte kelímky od krémů – vyrobte z nich dekorativní krabičky

Ptáte se, jak na využití obalů od krémů, které se vám doma kupí? Stačí sáhnout po drobných dekoracích, které najdete doma nebo koupíte v obchodě za pár korun, a pustit se do práce. Výsledek vás mile překvapí, protože i tady platí jednoduché pravidlo – za málo peněz dostanete hodně a hodně muziky.

Využití obalů od krému udělá radost (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Jaké je možné využití obalů od krémů?

V rámci upcyklace se můžete pustit do využití obalů od krémů. Prázdné kelímky můžete využít pro sebe i své blízké na praktické dózičky na koření, drobné šperky pro malé i velké módní nadšence nebo na drobnosti do kreativní dílničky. Nemusíte hned utrácet za nové krabičky – stačí využít ty staré od použitých krémů, které by jinak skončily v koši. Aby tyto krabičky nebyly jen obyčejné, podívejte se, jak je jednoduše a vkusně upravit pomocí přírodních materiálů či jiných dekorací, které najdete doma.

Na ozdobné dózy budete potřebovat:

  • krabičky od vypotřebovaných krémů
  • dekorace (korálky, malé motýlky či jiné dekorace, kamínky)
  • tavnou pistoli
  • drátěnky
Jako dekoraci můžete použít i korálky
Jako dekoraci můžete použít i korálky (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Než se pustíte do využití obalů od krémů

Možná vám ve využití obalů od krémů bude překážet tisk, který se na většině krabiček nachází – jako jsou nápisy, obrázky, složení atd. Protože v tomto případě budeme zdobit jen víčko, je vhodné se všeho rušivého na kelímku zbavit. Pokud to není nalepené na etiketě, která se dá odstranit, sáhněte po velmi jemném smirkovém papíru a opatrně nápisy z krabičky obruste. 

Na víčko nalepte drátěnku
Na víčko nalepte drátěnku (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Začněte tím, že vezmete krabičku a na víko krabičky pomocí tavné pistole přilepte kousek drátěnky – toto bude výchozí bod vaší tvorby. Můžete ale také nalepit na celý povrch kamínky nebo jinou vybranou dekoraci, fantazii se meze nekladou.

Na drátěnku nalepte vybranou dekoraci
Na drátěnku nalepte vybranou dekoraci (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Na drátěnku následně přilepte dekoraci podle vašeho výběru. Máte možnost vybrat si libovolného živočicha, například motýla, který se vám líbí, nebo vytvořit přírodní krabičku, kdy namísto zvířete použijte přírodní materiály, lépe ale v plastové podobě – žaludy, houby, ořechy a další.

Také drobné komínky poslouží jako ozdoba
Také drobné komínky poslouží jako ozdoba (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Po obvodu víčka kolem drátěnky pak můžete ještě vytvořit "ohrádku" z drobných kamínku. Tímto způsobem vytvoříte originální a dekorativní krabičku, kterou můžete použít na různé účely, a to podle toho, jaký dekorativní prvek jste zvolili.

Další nápad na využití obalů od krémů

Další možné využití obalů od krémů je stejně snadné a schováte pomocí něj i nápisy na obalu, aniž byste je museli složitě odstraňovat. Bude vám k tomu stačit jen tavná pistole, kelímek od krému a jutový provázek. Jutový provázek jednoduše omotávejte kolem těla krabičky, přilepujte ho přitom postupně pomocí lepidla z tavné pistole. Dno vynechte. Stejným způsobem ozdobte i víčko. Začněte od středu a směrem dokola pokryjte celé víčko včetně boků. Ozdobit nakonec můžete nový obal pomocí bílé akrylové barvy, kterou na povrchu vytvoříte puntíky, srdíčka apod.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky; kreativnitechniky.cz

Publikováno: 6. 10. 2023, Autor: Lenka Tajbrová (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto) , Profil autora: Lenka Tajbrová