reklama

Vyrobte si stylový věšák na ručníky

Chybí vám u bazénu nebo i doma místo na odkládání ručníků? S námi uvidíte, že výroba věšáku na ručníky je snadná a během chvíle vám s minimem materiálu vznikne stylový a zároveň praktický kousek, který nesmí chybět u žádného bazénu ani v podobně vybavené koupelně. Pusťte se do tvoření s námi.

Výroba věšáku na ručníky a osušky, který ozdobí zahradu (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Výroba věšáku na ručníky, který vám nesmí chybět

Touha po létě, koupání a slunění je tu s námi celý rok. Pokud i vás dohnala, je nasnadě cesta do dílny a výroba věšáku na ručníky, protože nejen s letním obdobím roste i potřeba mít po ruce více ručníků, osušek a županů. Kam byste jinak dali všechny textilie, aby byly snadno dostupné, když je potřebujete?

Využijte skvělé řešení – věšák ve stylu plážových žabek! Tímto způsobem nejenže ušetříte prostor, ale zároveň se stanete mistry v oblasti upcyklace, protože k tomu můžete využít zbytky z dílny. Dvě mouchy jednou ranou – praktické a zároveň šetrné k životnímu prostředí. A pokud se vám tento styl líbí a třeba už podobné doplňky doma máte, může tento věšák zdobit nejenom zahradu u bazénu, ale také vaší koupelnu, kde vám při každém pohledu na něj horké letní dny, koupání a pláž připomene.

Výroba věšáku na ručníky vyžaduje:

  • překližku
  • žabky jako šablonu
  • vrtačku, sukovník
  • barvy dle libosti
  • provázek
  • tavnou pistoli
  • 6 kusů prkýnek
  • 4 háčky

Žabky obkreslete na desku
Žabky obkreslete na desku (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Připravte si překližkovou desku a pomocí tužky na desku obkreslete žabku. Aby byl věšák na ručníky hezky souměrný, obkreslete dvakrát levou a dvakrát pravou botu, získáte tak dva páry. Všechny čtyři kusy následně vyřízněte.

Do dřevěných podrážek vytvořte otvory
Do dřevěných podrážek vytvořte otvory (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Na každou dřevěnou žabku si pak vyznačte otvoru ve stejných místech, jako jsou otvory na pásky na skutečné botě. Na spodní straně žabek otvory v těchto místech vytvořte sukovníkem, z druhé strany je potom vyvrtejte skrz vrtákem. Pohlídejte si opět otvory tak, abyste získali dva páry bot.

Dřevěné žabky namalujte podle své fantazie
Dřevěné žabky namalujte podle své fantazie (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Přichází na řadu barva. Dřevěné žabky natřete podle své chuti a fantazie barvami. Ideální budou barvy na dřevo – a to takové, které vydrží i nepřízeň počasí, aby věšák mohl být venku celé léto. Pomocí štětce pak žabky natřete, vyhrát si můžete i s různými vzory.

Provázek přilepte lepidlem
Provázek přilepte lepidlem (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Jakmile je barva suchá, můžete žabky dokončit. K tomu budete potřebovat silnější kroucený provaz, který z jednoho konce rozpletete, aby se rozdvojil téměř po celé délce. Spojený konec pak přijde do otvoru mezi prsty, tenčí konce do boků. Zespodu je zajistěte lepidlem z tavné pistole.

Prkna k sobě spojte latěmi
Prkna k sobě spojte latěmi (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Nachystejte si vhodně velká prkna, na která se žabky vejdou hezky vedle sebe. Očistěte je, obruste a položte vedle sebe. Na ně položte na obou koncích vhodně dlouhé laťky a šrouby je připevněte k prknům, aby vše drželo pohromadě a vytvořilo desku.

Nakonec připevněte háčky
Nakonec připevněte háčky (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Nakonec žabky upevněte na vytvořenou desku a k nim ještě připevněte háčky, na které budete moci ručníky a osušky věšet. Tím je výroba věšáku na ručníky hotová a zbývá už jen ho připevnit na to správné místo.

Zdroj informací: pořad Receptář prima nápadů

Publikováno: 17. 9. 2023, Autor: Lenka Tajbrová (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto) , Profil autora: Lenka Tajbrová