reklama

Vyrobte si traktor a bagr v jednom stroji

Šikovnost a kreativita českých kutilů nezná hranic. Vychytaný traktor a bagr v jednom je tomu zářným příkladem. Multifunkční pomocník dokáže zastat hned několik pracovních činností a svému stvořiteli je obrovským pomocníkem.

i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Traktor a bagr v jednom je variabilní pomocník (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)

Traktor a bagr jako dva stroje v jednom provedení

Vytuněný podomácku vyrobený traktor a bagr v jednom je opravdový unikát. Tento šikovný krasavec zastane hned několik funkcí. Hravě si poradí s výkopovými pracemi, může pomoct při zemním vrtání, nabírat a převážet materiál nebo srovnávat terén či odklízet sníh. Jeho variabilita je až neuvěřitelná.

Šikovný traktor pomáhá s výkopovými pracemi
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Šikovný traktor pomáhá s výkopovými pracemi

Šikovný traktor je vybaven motorem z trabantu. Tento stroj však není pouze traktor. Disponuje až neuvěřitelným množstvím nejrůznějších přídavných zařízení a díky hydraulickému rozvaděči a pák na rychlospojky dokáže hrabat a odhazovat materiál prakticky do všech směrů. Variabilita šikovného traktoru zaručeně uchvátí srdce každého řemeslníka i domácího kutila.

Traktor a bagr v jednom je navíc vybaven naklápěcí svahovkou. Díky této vychytávce je možné upravovat terén. Za traktor tedy můžeme připojit klasickou výkopovou lopatu či pevnou svahovku pro usnadnění výkopových prací. Případně můžeme využít zpátečku na hydraulický motor a připevnit k traktoru zemní vrták. Do přední části traktoru jsou vyhnané hydraulické převody, aby bylo možné připojit velkou nabírací lžíci. Touto lžící můžeme klasicky nabírat materiál, převést jej kam potřebujeme a vysypat. Navíc je možné připevnit k šikovnému traktoru radlici, kterou můžeme odhrnout přebytečnou půdu a srovnat nerovný terén. V zimním období se k této radlici přišroubuje z její spodní části gumový břit a radlice perfektně kopíruje terén a odhrnuje sníh.

Do přední části traktoru připevníme radlici k rovnání terénu
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Do přední části traktoru připevníme radlici k rovnání terénu

Šikovný traktor dokáže pomoct při jakékoliv činnosti. Jeho stvořitel myslel opravdu na vše a nezaskočí ho ani spousta spadaných větví ze stromů. Vyrobil si svou vlastní špalíkovačku, kterou může hravě připevnit ke svému traktůrku. Všudypřítomné větve jsou výborným palivem, proto vznikl tak unikátní projekt, jakým špalíkovačka z popelnice bezesporu je.

Traktor si poradí i se spadanými větvemi
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Traktor si poradí i se spadanými větvemi

Z přední části traktoru vyhákneme kovovou radlici a nasadíme špalíkovačku. Zajistíme ji vačkou a můžeme se pustit do práce. S traktůrkem můžeme následně jezdit po pozemku a do uříznuté popelnice házet spadané či odřezané větve ze stromů. Větve házíme do násypky. Násypka je vyrobená ze staré popelnice, která musela být zkrácena na požadované míry. Po otevření víka můžeme do násypky hodit větve, pod výsypkou máme připevněný pytel a po zapojení přívodu elektrické energie začne špalíkovačka pracovat. Větve rozseká na malé kousky a rovnou je napytluje. Během pár okamžiků tak máme připravené větve na zátop.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky, Láďa Hruška

Publikováno: 22. 8. 2023, Autor: Beata Boháčová (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto), Profil autora: Beata Boháčová