reklama

Zkrocení zlé zmije aneb jak pomohou roličky od toaletního papíru nastolit pořádek v kabelech

Výroba pořadače je perfektní vychytávka, která nám pomůže v boji proti všudypřítomnému nepořádku v drátech či kabelech. Chaos, jenž je pro tuto sortu tak typický, můžeme zkrotit velice jednoduše. Stará papírová krabice od bot a ruličky od toaletního papíru postaví do latě nejen naše nabíječky, ale i přívodní kabely, které se v šuplíku kroutí jako nezvladatelní hadi. Během pár okamžiků můžeme mít takový pořádek v kabelech, který nám bude závidět úplně každý.

i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Podomácku vyrobený pořadač nastolí pořádek v kabelech (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)

Výroba požadače nastolí pořádek v kabelech

Za normálních okolností by spousta použitých věcí skončila v popelnici, na skládce či v kamnech. Jinak tomu není ani u papírové krabice od bot nebo ruliček od toaletního papíru. Většina z nás tyto nepotřebné věci vyhodí a neláme si hlavu, zda by ještě nemohly někde pomoci. My však víme, že druhou šanci si zaslouží nejen lidé, ale i právě tak obyčejné věci, jakými krabice a ruličky bezpochyby jsou. Jejich spojením můžeme vyrobit např. organizér, který nastolí pořádek v kabelech.

Chaos v kabelech? Nikdy více!
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Chaos v kabelech? Nikdy více!

Spojením těchto dvou zdánlivě nespojitelných subjektů můžeme během pár okamžiků vyrobit pořadač na kabely, díky kterému zkrotíme každého hada, jenž okupuje náš šuplík. Stačí si tedy připravit obyčejnou papírovou krabici od bot, nastřádat ruličky od toaletního papíru a pustit se do práce.

Krabici od bot položíme na pracovní stůl. Dle její velikosti si připravíme i odpovídající počet ruliček od toaletního papíru. Do standardní krabice se běžně vejde zhruba 30 papírových válečků. Pěkně je naskládáme vedle sebe tak, aby zaplnily veškerý prostor krabice a vytvořily drobné prostůrky pro nastolení nadvlády nad elektrickými přívodními kabely. Pokud je naskládáme opravdu natěsno, nemusíme už ruličky nijak lepit. I ve vodorovné poloze budou držet na svém místě a vytvoří opravdu vychytaný pořadač.

Do každého prostoru v papírové ruličce vložíme jeden kabel
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Do každého prostoru v papírové ruličce vložíme jeden kabel

Organizér máme vyrobený během mrknutí oka. Do každého otvoru nyní vložíme jeden kabílek a zbavíme se rázem nepořádku v šuplíku. Použitím staré krabice od bot a ruliček od toaletního papíru jsme ušetřili za drahý plastový pořadač, dali druhou šanci na život starým věcem a zkrotili klubko neposlušných hadů v šuplíku. Co víc si ještě přát.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 15. 8. 2023, Autor: Beata Boháčová (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o., Depositphotos (https://cz.depositphotos.com) (foto), Profil autora: Beata Boháčová