reklama

Hrbí se váš pes u jídla? Stojan na misky problém hravě vyřeší

Aby měl váš zvířecí miláček pohodlí u krmení, vyrobte mu stojan na misky. Nepotřebný a vysloužilý skateboard nemusí vždy nutně skončit na skládce. Své útočiště v něm mohou nalézt např. misky na granule a vodu. Během pár okamžiků zvládneme proměnit sportovní náčiní na stojan, který nejvíc ocení naši domácí miláčci.

i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Netradiční stojan na misky ocení domácí mazlíčci (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)

Stojan na misky ze starého skateboardu

Zlatá léta strávená jízdou na skateboardu jsou již dávno pryč, ale sportovní náčiní nás neustále oblažuje svou přítomností. Vdechnout nový život starým věcem je umění. Vysloužilý skateboard může ještě perfektně posloužit například jako stojan na misky pro našeho čtyřnohého miláčka.

Materiál a potřebné nářadí:

  • starý skateboard
  • nohy staré židle
  • přímočará pila
  • akuvrtačka

Pokud při vyklízení sklepa narazíme na vysloužilý skateboard, můžeme vyrobit šikovný stojan na misky pro našeho pejska. Aby se domácí mazlíčci nemuseli při jídle či pití tolik ohýbat, přeměníme staré sportovní náčiní na malý stoleček, kam uložíme misky na granule a vodu. V prvním kroku odmontujeme kolečka. Vezmeme si akušroubovák a na každé straně odšroubujeme všechny 4 šrouby.

Odmontujeme kolečka
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Odmontujeme kolečka

Kolečka již nejsou součástí skateboardu a my se s klidným srdcem můžeme pustit do vyřezání otvorů pro nerezové misky. Misky na granule a vodu použijeme jako šablonu a obkreslíme je na plochu sportovního náčiní. Obě vzniklé kružnice zmenšíme zhruba o 1 cm. Jedná se o velice důležitý krok, díky kterému misky do vyříznuté plochy perfektně zapadnou a zároveň nepropadnou skrz stojan na misky. Vrtákem do dřeva provrtáme plochu skateboardu. Získáme tak díru, do které nasadíme list přímočaré pily a vyřízneme potřebné otvory pro misky. Vzniklé díry začistíme pomocí smirkového papíru.

Nyní nás čeká vyvýšení stojanu. Vezmeme si k ruce nepotřebnou židli, z které uřízneme 4 nohy. Jejich délku naměříme přesně podle výšky našeho psa. Uříznuté nožky od starých židlí bývají velice tvrdé, proto se je před připevněním ke stojanu musíme předvrtat. Následně využijeme stávající díry od koleček na skateboardu a připevníme všechny 4 nohy.

Ze staré židle uřízneme 4 nohy
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Ze staré židle uřízneme 4 nohy

Po dokončení finální úpravy je stojan na misky hotový. Postavíme jej na zem a do volných prostorů vložíme misky na granule a vodu. Pak už jen doplnit zásoby v mističkách a zavolat našeho miláčka na svačinu.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 18. 7. 2023, Autor: Beata Boháčová (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto), Profil autora: Beata Boháčová