reklama

Podnos na ovoce nemusíme vždy kupovat. K jeho výrobě může posloužit i starý větrák

Každý si zaslouží druhou šanci a netýká se to pouze lidí. I tak obyčejná věc, jako je starý větrák, může znovu procitnout ve zcela jiné podobě. Recyklace věcí je důležitá. Z drátěného chrániče větráku můžeme velice jednoduše vyrobit úžasný podnos na ovoce. Stará vyřazená věc se tak může přeměnit v novou a udělat ještě spoustu radosti.

i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Starý větrák můžeme během chvíle proměnit na podnos na ovoce (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Recyklace starého větráku? vytvořte si podnos na ovoce

Vysloužilý větrák nemusíme vždy vyhazovat do popelnice. Díky našim šikovným rukám jej můžeme během malé chvilky zrecyklovat na šikovný podnos na ovoce nebo zeleninu. Vše se ponese v duchu rozebírání, spojování a šroubování. Vzhled podnosu závisí pouze na naší fantazii. Vylepšit jej můžeme opravdu čímkoliv.

Pro výrobu vychytaného podnosu na ovoce budeme potřebovat starý nepotřebný větrák. Ten si nejprve rozebereme na jednotlivé části. Připravíme si veškeré komponenty a přidáme k nim i nohu od prastarého svícnu, který dodá podnosu nevídaný šmrnc. Použít však můžeme např. i dřevěné polínko či nohu od stolu. Celá naše činnost nyní bude spočívat ve vrtání, spojování, šroubování a vymýšlení vychytaného designu.

Pro výrobu podnosu můžeme použít i nohu od starého svícnu
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Pro výrobu podnosu můžeme použít i nohu od starého svícnu

Na pracovní stůl si připravíme kus starého svícnu a jednu polovinu drátěného chrániče větráku na ni položíme tak, že již nyní připomíná mísu na ovoce. Za pomoci akuvrtačky připevníme třemi šrouby vznikající tác pro ovoce k dřevěné nožce. Při výrobě podnosu využijeme i jiné části starého větráku. Pro schování nevzhledných vrutů se perfektně hodí krytka. Položíme ji doprostřed nového podnosu a velice jednoduše připevníme k drátěné části.

Vzhledem k tomu, že se s vyhozenými větráky setkáváme opravdu snad u každého kontejneru, můžeme si vyrobit podnosů na ovoce či zeleninu mnohem víc. Každý může být jiný, a tím pádem naprosto jedinečný. Pro výrobu misky můžeme použít i obě drátěné části větráku. Jedna polovina víka od ventilátoru bude sloužit jako noha a druhá bude následně tvořit potřebnou mísu. V místě, kde dochází ke styku obou částí, vložíme šrouby, které zajistíme maticemi. V tomto případě nemusíme vrtat. Šrouby provlečeme oky v prostoru, kde jsou dráty obou dvou vík.

Jedna polovina víka od větráku bude sloužit jako noha, druhá bude tvořit mísu
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Jedna polovina víka od větráku bude sloužit jako noha, druhá bude tvořit mísu

V jednoduchosti je krása. Podnos pro ovoce máme vyrobený a nezbývá nic jiného, než jej naplnit slaďoučkými plody.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 11. 7. 2023, Autor: Beata Boháčová (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o., Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima (foto), Profil autora: Beata Boháčová