reklama

Dilema, jak přivrtat materiál pod úhlem, vyřeší speciální nástavec pro vrtání

Někdy je potřeba vrtat za rohem, k čemuž slouží speciální nástavec pro vrtání, který je zalomený jako klika u dveří. Jestliže vás už někdy překvapilo špatně přístupné místo, kam se vrtačka neměla možnost vejít, použijete právě tento nástavec.

Speciální nástavec pro vrtání za roh jednoduše připevníme do akušroubováku nebo vrtačky (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)

Speciální nástavec pro vrtání za rohem

Vrtání či šroubování patří mezi časté činnosti v nejedné domácnosti. Jestliže vás překvapí špatně přístupné místo, kam se váš akušroubovák či vrtačka prostě nevejdou, pořiďte si speciální nástavec pro vrtání. Tato šikovná věcička vám ukáže, že vrtat můžete i za rohem.

Materiál a potřebné nářadí:

  • dřevěné latě
  • konstrukční vruty
  • akušroubovák
  • speciální nástavec pro vrtání

Ve chvíli, kdy se rozhodnete vyrobit doma např. dřevěnou poličku, přijde řada na vrtání. Dvě latě spojíte velice jednoduše konstrukčním vrutem. Vaše akuvrtačka musí být vybavena správným bitem, zvolíte vhodný točicí moment a pustíte se do práce. Vrut chytíte jednou rukou, přiložíte k lati a akuvrtačku nasadíte na hlavu vrutu. Pak už jen vrtáte.

Dvě latě spojíte velice jednoduše konstrukčním vrutem
Dvě latě spojíte velice jednoduše konstrukčním vrutem (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)

Jak si však poradíte s vrtáním na špatně přístupném místě? Vznikající polička je již na několika místech spojena vruty. Právě jste však zjistili, že existuje místo, kde jste latě zapomněli spojit. V tuto chvíli jsou na místě dvě možné varianty. Můžete poličku opět rozšroubovat až k místu, na které jste zapomněli. Existují však situace, kdy tento úkon provést nelze. Pak je na místě použít speciální nástavec pro vrtání, který vám umožní vrtat za roh. Jedná se o úhlový nástavec pro akuvrtačku či šroubovák. Jeho zakončení je provedeno magnetickým držákem, ve kterém následně můžete měnit bity potřebné pro vrtání.

Speciální nástavec pro vrtání tedy uchytíte do hlavy akuvrtačky či šroubováku, nasadíte potřebný bit a můžete se vesele pustit do práce. Vrut přiložíte na místo, kde chcete spojit latě. Do hlavy vrutu nasadíte bit. Po správném sesazení již není nutné přidržovat rukou vrut, ale přidržujete si speciální nástavec právě v místě jeho zlomu. Ideální je zapřít celou ruku o nástavec a při vrtání vyvíjet tlak tak, aby vrut hladce prošel oběma latěmi.

Speciální nástavec uchytíte do hlavy akuvrtačky
Speciální nástavec uchytíte do hlavy akuvrtačky (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)

Ruku tedy zapříčíte o speciální nástavec pro vrtání a spustíte vrtačku. Stačí už jen vyvinout jemný tlak a latě budou rázem spojeny vrutem. Tyto šikovné nástavce vám při vrtání či šroubování pomohou dostat se hravě i do úzkých nebo špatně přístupných míst. Jsou vhodné pro všechny typy akušroubováků i vrtaček.

Zdroj informací: pořad Libovky Pepy Libického, rubrika Minutový manžel – lekce pro ženy

Publikováno: 23. 6. 2023, Autor: Beata Boháčová (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o., Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima (foto) , Profil autora: Beata Boháčová