Chcete změnit dispozici bytu a současně vyřešit zvukovou izolaci a požární odolnost?

Většinou sice nemůžete změnit reálnou velikost bytu, ale je často možné ovlivnit jeho půdorysné uspořádání a opticky ho zvětšit. Nejrychlejší cestou je suchá výstavba. Sádrokartonové konstrukce se speciálními akustickými deskami Knauf vyřeší navíc i problém s hlukem od sousedů, nebo vylepší pasivní požární ochranu bytu.

Chcete změnit dispozici bytu a současně vyřešit zvukovou izolaci a požární odolnost?

Zvukově izolační vlastnosti sádrokartonových stěn vás překvapí

U konstrukcí příček se sádrokartonovými deskami je zvuková izolace nesrovnatelně lepší než u standardních zdí o stejné tloušťce. Sádrokartonové příčky totiž dobře izolují hluk i při malých tloušťkách a je celá řada možností jejich skladby. Je tak možné zvolit přesně vyhovující vzájemné kombinace akustických sádrokartonových desek a není třeba zbytečně investovat do předimenzovaného řešení. Výhodou jsou také menší tloušťky příček a stěn, které šetří místo a umožňují tak optimální využití prostoru a díky své nižší hmotnosti nezatěžují nosnou konstrukci.

Zvukově izolační vlastnosti sádrokartonových stěn vás překvapí
Zvukově izolační vlastnosti sádrokartonových stěn vás překvapí

V portfoliu společnost Knauf, která patří k nejvýznamnějším výrobcům sádrokartonových produktů a systémů u nás, je několik typů desek, které se ke konstrukci zvukově izolačních stěn přímo hodí a vedle akustické výkonnosti mají i další výhodné vlastnosti. Vestavba či rekonstrukce s použitím těchto speciálních akustických desek řeší v mnoha případech více požadavků v jednom kroku. Seznamte se s akustickým komfortem Knauf!

4 v 1 KNAUF DIAMANT

Multifunkční sádrokarton s mnohostranným využitím v interiéru.

  • zlepšení zvukové izolace oproti standardním materiálům o 6 - 10 dB
  • vysoká odolnost povrchu a nosnost při zatížení
  • nehořlavá, velmi vhodná pro pasivní požární ochranu stavby

  • impregnovaná, vhodná do vlhkých místností

Akustické desky Knauf podstatně zvyšují ochranu proti hluku v konstrukcích příček, předstěn i samonosných nebo zavěšených podhledů. V základní variantě příčky W112 lze použitím desek Knauf Diamant dosáhnout vzduchové neprůzvučnosti (Rw) 63 dB při tloušťce příčky 150 mm, což odpovídá cca 300 mm silné masivní konstrukci.

Díky vysoké pevnosti a odolnosti povrchu se deska Knauf Diamant hodí všude tam, kde je zvýšené riziko mechanického poškození stěn nebo kde jde o zajištění bezpečí uživatelů staveb (mezibytové a bezpečnostní příčky). Na tuto velmi pevnou desku se dají zavěsit i těžší předměty, například kuchyňské skříňky ((až 65 kg, na hmoždinky pro dutinové materiály). Je možné ji bezpečně použít i v prostředí se zvýšenou vlhkostí (bytové koupelny, WC nebo kuchyně).

4 v 1 KNAUF DIAMANT
4 v 1 KNAUF DIAMANT

2 v 1 Knauf RED Piano

Tlumí hluk a chrání před požárem. Maximální kvalita za příznivou cenu.

  • velmi dobré akusticko-izolační vlastnosti
  • nehořlavá, velmi vhodná pro pasivní požární ochranu stavby

Speciální sádrokartonová deska Knauf RED Piano chrání nejen před požárem, ale i výrazně tlumí hluk. Ve srovnání se standardní deskou Knauf WHITE, se celkové náklady na při jejím použití v konstrukci navýší minimálně, ale dojde ke zvýšení požární odolnosti o 10 až 30 minut navíc podle počtu desek opláštění. Dvakrát opláštěná příčka s profily CW100 má tloušťku 150 mm, ovšem svými vlastnostmi dokáže nahradit betonovou omítanou stěnu tloušťky 240 mm. Vhodná pro rekonstrukci nebo vestavbu podkroví.

2 v 1 Knauf RED Piano
2 v 1 Knauf RED Piano

Nejvyšší třídu ochrany proti hluku, která splňuje i ty nejnáročnější parametry, představuje deska Knauf Silentboard, která patří mezi TOP v akustické výkonnosti na trhu. Vedle špičkových akustických hodnot výrazně omezuje i zvuk na nízkých frekvencích, ve kterých se pohybuje lidský hlas, takže při zhotovení předsazené stěny dochází pocitově k velmi dobrým výsledkům.

2 v 1 Knauf RED Piano
2 v 1 Knauf RED Piano

  • Podrobněji o akustických vlastnostech sádrokartonových desek zde
  • KNAUF Praha, spol. s r.o., HOT LINE 844 600 600, www.knauf.cz
Autor: Knauf (text a foto)

Související k tématu