reklama

iQLANDIA zve na Hlavolámání, nový film i mega narozeninovou oslavu

V liberecké iQLANDII bude živo! Už v sobotu 16. března se v science centru můžete těšit na Hlavolámání s největším sběratelem hlavolamů v ČR RNDr. Jaroslavem Flejberkem. Během akce se seznámíte se světovými vychytávkami a také se můžete pokusit pokořit český rekord ve skládání Rubikovy kostky. Hned v neděli 17. 3. je připraven pro malé děti a jejich rodiče v Planetáriu nový film plný dobrodružství „Se zvířátky o vesmíru“. V iQLANDII vás dále čeká iQCAFÉ a pořádná narozeninová party. Tak neváhejte a přijďte.

iQLANDIA zve na Hlavolámání, nový film i mega narozeninovou oslavu

Hlavolámání se koná v iQLANDII v rámci Týdne mozku. Na akčním workshopu si například vyzkoušíte inovovaný hlavolam Future Cube 2.0., chybět nebude ani soutěž ve skládání Rubikovy kostky na čas, do které se může přihlásit každý bez rozdílu věku a pohlaví. „Národní rekord s 5,33 sekundami drží Matěj Grohmann. A kdo ví, třeba některý z našich návštěvníků jeho čas ještě vylepší,“ říká Petra Desenská, programová manažerka iQLANDIE. Sběratel přiveze do science centra také hry, a to Tik Tak Bum Family, Othello, kolekci interaktivních her SOMA a spousty dalších. Akce proběhne od 10 do 17 hodin v relaxačních prostorách.

Neděle bude patřit malým dětem a jejich rodičům. V Planetáriu tu od 9:30 odstartuje nová kosmická pohádka pod názvem „Se zvířátky o vesmíru“. Příběh vypráví o čtyřech zvířecích kamarádech – krtkovi, zajíci, ježkovi a sově – kteří se společně vydají na raketovou základnu, kde potkají velmi chytrého myšáka. Ten je seznámí nejenom se samotnou základnou, ale také jim prozradí, co to je raketa, k čemu slouží kosmonautovi takový skafandr nebo jaká souhvězdí se nacházejí na obloze.

iQLANDIA zve na Hlavolámání, nový film i mega narozeninovou oslavu
iQLANDIA zve na Hlavolámání, nový film i mega narozeninovou oslavu

iQCAFÉ pro dospělé a studenty

Další víkend bude ve znamení iQCAFÉ. „U příležitosti Světového dne meteorologie jsme na sobotu 23. března nachystali pro dospělé a studenty středních a vysokých škol přednášku na téma ´Předpověď počasí v médiích´, kterou povede RNDr. Petr Zacharov, Ph. D. z Ústavu fyziky atmosféry AVČR,“ upřesňuje manažerka. Na akci, která je zdarma, se již teď lze registrovat, a to přes webové stránky centra.

V iQLANDII si vedle programů užijete i více než čtyři stovky interaktivních exponátů. Popovídáte si zde například s humanoidním robotem Thespianem, okusíte sílu živlů, podíváte se se Strojem času do prehistorie, posadíte se do přistávacího modulu Sojuz, nebo si v tmavé místnosti vyzkoušíte, jaké to je žít s bílou holí.

iQCAFÉ pro dospělé a studenty
iQCAFÉ pro dospělé a studenty

Narozeninová oslava po celý duben

iQLANDIA letos slaví pětileté výročí, iQPARK patnácté. „Brány iQLANDIE jsme prvním návštěvníkům otevřeli 28. března 2014. Aby si narozeninovou party s námi užilo co nejvíce návštěvníků, rozhodli jsme se na každou dubnovou sobotu připravit speciální program. Malé i velké badatele čeká ochutnávka makromolekulární kuchyně, „vědátorská“ hra se stanovišti nebo maskot KosmiQ, se kterým se mohou vyfotografovat,“ upřesňuje Petra Desenská.

Více informací na: www.iQlandia.cz

Harmonogram:

  • Sobota 16. 3. od 10 do 17 hodin – Hlavolámání s RNDr. Jaroslavem Flejberkem, největším sběratelem hlavolamů v ČR. Akce se koná v rámci vstupného do expozic.
  • Neděle 17. 3. od 9:30 – Se zvířátky o vesmíru – film určen dětem od pěti let. Pohádka se bude promítat v Planetáriu každou neděli v březnu a dubnu v 9:30.
  • Sobota 23. 3. od 16:00 – iQCAFÉ – přednáška na téma Předpověď počasí v médiích. Po registraci zdarma na webových stránkách www.iQlandia.cz
  • Sobota 16. 3. od 14 a 15 hodin a potom každý víkendový den do konce března ve stejnou dobu – workshop Tajemství prvků. Lístky na workshop k vyzvednutí na pokladně iQLANDIE.

Publikováno: 15. 3. 2019, Autor: iQLANDIA (tisková zpráva), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás dále zajímat

Jak funguje vlastnoručně vyrobený traktor?

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Pan Karel Bezouška si vyrobil vlastní traktor na práci a tažení klád z lesa.