reklama

Ničí poškrábaná podlaha od židle vaše nervy? Na místě jsou vychytávky z korku

Nejrůznější šikovné, důmyslné a kreativní nápady z korku zdobí v současné době nejednu domácnost. Nejčastěji se jedná o esteticky zpracované korkové špunty, které pak bývají velkou ozdobou. Existují však i vyloženě praktické nápady, kdy nám špunty od vína pomohou překonat zdánlivě neřešitelný problém.

Nápady z korku nám mohou pomoci například před poškrábáním podlahy (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)

Nápady z korku umí vyřešit i zdánlivě neřešitelný problém

Po bujaré oslavě nám většinou zbude více prázdných lahví od vína, které můžeme mrknutím oka proměnit na úžasně krásné vázičky. Nějaké nápady z korku by se nyní také hodily. Budeme-li alespoň trošičku nápadití, využijeme kompletně celou lahev i s jejími špunty. Korkový materiál je úžasně poddajný a dají se z něj vykouzlit nejen estetické doplňky, ale hlavně i praktičtí pomocníci, kteří nám pomohou vyřešit zdánlivě neřešitelné problémy.

Korkové špunty můžeme použít například jako chránič podlahy před poškrábáním. Takové nápady z korku bývají k nezaplacení. Neustálým posouváním či houpáním na židli mohou vzniknout nechtěné ďolíčky či rýhy v podlaze. Abychom tomuto zabránili, lepí se na spodní části nohou židle speciální plstěné podložky či navlékají gumové kryty. Nechceme-li za tyto věci utrácet peníze, pomůže nám právě zmíněný korkový špunt.

Nechceme-li utrácet peníze za drahé krytky, pomůže nám korkový špunt
Nechceme-li utrácet peníze za drahé krytky, pomůže nám korkový špunt (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)

Do ruky si vezmeme perfektně umytý a vysušený korkový špunt, který následně nařežeme na 4 stejné díly. Každý dílek bude mít tloušťku přibližně 2 mm. Vezmeme si tedy do ruky obyčejný zalamovací nůž a pustíme se do práce. Z korkového špuntu odměříme potřebné 2 mm a uřízneme první kus. Naprosto stejný postup budeme opakovat u druhého, třetího i posledního dílku. Korkové špunty bývají různě dlouhé, proto nám může někdy zbýt i kousek materiálu.

Uříznutá kolečka vyrobená ze špuntu od vína připravíme na pracovní stůl. Přichystáme si tavnou pistoli a pustíme se do lepení jednotlivých korkových koleček na spodní stranu všech 4 nohou naší židle.

Přichystáme si tavnou pistoli a pustíme se do lepení korkových koleček
Přichystáme si tavnou pistoli a pustíme se do lepení korkových koleček (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)

Židli otočíme vzhůru nohama a položíme ji podsedákem na plochu pracovního stolu. Vezmeme si do ruky první korkové kolečko, naneseme na něj lepidlo z tavné pistole a přilepíme k noze židle. Takto přilepíme všechna 4 kolečka.

Nápady z korku jsou naprosto úžasné. Svou jednoduchostí vynikají nad průměrností drahých chráničů nohou židle.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 10. 6. 2023, Autor: Beata Boháčová (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto) , Profil autora: Beata Boháčová