reklama

Vytvořte si vlastní mini rybníček

Voda je zdrojem všeho života na Zemi. Je osvěžující a ve všech směrech vlastně živý organismus vycházející přímo z přírody. Rybník na dvorku, fontánky a všechny ostatní zahradní útvary vytvořené pomocí vody dokonale oživí váš starý dvorek, zahradu nebo i balkón.

i (Zdroj: shutterstock.com)
Vytvořte si vlastní mini rybníček

Minirybníčky řeší nedostatek prostoru

Pokud ovšem nemáte příliš prostoru, abyste si zařídili rybník, nebo jeho tvorbu pokládáte za příliš náročnou, nabízí se řešení, kterým je dekorace venkovních prostor vašeho domu pomocí mini rybníčku. Je to skvělá možnost pro venkovní prostory, zahrnující například i verandu nebo terasu. Celý mini rybníček zabere jen minimum prostoru a vnese do exteriéru vašeho domova nový vánek, pravý závan svěží přírody.

Kontejner nebo vhodná nádoba

Nejjednodušší způsob, jak začít s výstavbou mini rybníčku je pomocí kontejneru, který se dá pořídit ve většině hobbymarketů. Pomocí kontejneru se zamezí vsakování vody do půdy a také je většina kontejnerů již tvarovaná do podoby laguny, takže si tím ušetříte hodně práce. Nejtěžší části výstavby rybníčku je kopání díry pro usazení kontejneru, pokud rybníček chceme mít v půdě, trávníku. Kontejner ve tvaru laguny může být finančně dost náročnou záležitostí, takže místo něj můžete použít i jinou nepropustnou nádobu, od starého plastového kyblíku až po mohutné kameninové mísy.

Autentický tvar rybníčku díky fólii

Pokud si budete chtít vytvořit stoprocentně vlastní autentický tvar rybníčku, můžete použít i pevnou, vodě nepropustnou plastovou fólii, nejlépe použijte alespoň dvě vrstvy. Na okrajích fólii zatižte a zakopejte, aby její okraje nevyčnívaly, a docílíte stejného efektu jako u kontejneru. Po usazení kontejneru nebo jiné nádoby tuto naplňte vodou a vybírejte, čím rybníček zaplníme.

Vytvořte si vlastní mini rybníček
Vytvořte si vlastní mini rybníček (Zdroj: )
Vytvořte si vlastní mini rybníček
Vytvořte si vlastní mini rybníček (Zdroj: )
Vytvořte si vlastní mini rybníček
Vytvořte si vlastní mini rybníček (Zdroj: )

Co do rybníčku

Do rybníčku můžete umístit vodní rostliny, květiny, ale i ryby nebo žáby. V případě rybiček je ovšem nutné zařídit filtr, kterým budete rybám okysličovat průběžně vodu, k čemuž potřebujeme už energie. Jestliže nemáte prostor k tomu, zasadit kontejner do půdy, můžete jej celý osadit například dřevem. Hlavně se však musíte soustředit na to, aby byl kontejner stabilní. Nechejte se inspirovat nápady a příklady zobrazenými v naší fotogalerii.

Jakákoli velikost vodní oázy potěší

Většina z nás miluje vodu, což nás opravňuje domnívat se, že pobyt u moře, na břehu řeky nebo u vlastního mini rybníčku je příjemně stráveným časem plným relaxace pro kohokoliv z nás. Právě proto si i vy můžete vyzkoušet tvorbu své vlastní malé vodní oázy, ať už bude mít podobu fontány, mini rybníčku, vodní stěny nebo bazénu. Mini rybníček může příjemně obohatit prostor vaší verandy, terasy nebo i zahrady.

Přejeme vám hodně štěstí a dobrých nápadů při vlastní tvorbě minirybníčku.

Text: Zuzana Bohdalová

Publikováno: 28. 7. 2014, Autor: