reklama

Jak na koupi nemovitosti v dražbě

Vydražení nemovitosti může být daleko výhodnější nežli klasická koupě. Dražba má ale celou řadu podmínek, které je nutné si před jejím zahájením zjistit.

I přesto, že jsou v dnešní době nemovitosti velice drahé, existuje cesta, jak zakoupit dům či byt za přijatelnou cenu. Řešením je nemovitost v dražbě. Jsou dva druhy dražeb. Jednou z nich je dobrovolná, o kterou požádá sám vlastník nemovitosti a jeho cílem je získat za svůj majetek co nejvyšší možnou cenu. U nedobrovolné dražby jde o soudní nebo jiné rozhodnutí. Tyto dražby jsou vykonávány exekutory.

  • Pokud se rozhodnete vydražit nemovitost, pak si nejprve zjistěte veškeré dostupné informace.

Prvním krokem je seznámení se s dražební vyhláškou. Někdy je také možné si nemovitost prohlédnout. Pokud se vám tato šance nabízí, určitě ji využijte.

Finance si zajistěte už před dražbou

Poté přichází na řadu finanční stránka věci. U každé dražby bude vyžadována dražební jistota. Což znamená, že musíte do určité lhůty složit danou hotovost. S tímto krokem je nutné počítat dopředu a finance si uvolnit. Pokud nemáte dostatečnou hotovost na svém účtu, pak můžete využít nabídku některé banky na hypotéku. Podmínky a podrobnosti vám prozradí hypoteční kalkulačka.

  • V případě, že na své finance spěcháte anebo vám banka odmítla poskytnout potřebný úvěr, pak se obraťte na některou solidní nebankovní instituci.
  • Nebankovní půjčka je poskytována v několika variantách a vždy si vyberete podle toho, v jaké jste právě situaci.

Velmi využívaná je například půjčka pro dlužníky nebo půjčka bez příjmu. Výhodou je rychlejší jednání, protože nebankovní poskytovatel nevyžaduje tolik informací jako banka.

Jestliže vám do potřebné částky schází opravdu jen malá finanční hotovost, pak můžete využít produkt, kterým je rychlá půjčka. Tento druh půjčky se obejde bez věřitele a je většinou vyřízen během jednoho dne.

  • Je ale třeba počítat s tím, že budete muset tuto pohledávku uhradit v krátkém časovém období.
  • A také s tím, že se bude jednat v řádu o desetitisíce.

Publikováno: 14. 6. 2021, Autor: autor: Komerční prezentace