5 důvodů, proč rekonstruovat se sádrokartonovou deskou Habito H

Se sádrokartonem nové generace můžete popustit uzdu fantazii a vytvořit si domov přesně podle svých představ. Od svých konkurentů se liší řadou vynikajících vlastností, které v domácnosti zcela jistě oceníte. Hlavní předností je extrémní pevnost, skvělá únosnost břemen (až 34 kg na jeden vrut), velmi dobrá zvuková izolace, rychlost výstavby a impregnace, díky které se desky hodí i do vlhkých prostor. Sádrokarton HABITO H v sobě obsahuje vlastnosti jednotlivých specializovaných desek – není tedy potřeba řešit jednotlivé typy a jejich využití. Díky tomu se Habito H hodí do kterékoliv místnosti.

5 důvodů, proč rekonstruovat se sádrokartonovou deskou Habito H

Práce se sádrokartonem nové generace je rychlejší, čistější a levnější než stavba z cihel. Navíc máte záruku, že je stěna z montážní desky vždy rovná a hladká, což u cihly nemusí být pravidlem. Další podstatnou výhodou je, že na vysokopevnostní desky Habito H nebudete čekat několik měsíců, jako na jiný stavební materiál.

5 důvodů, proč rekonstruovat se sádrokartonovou deskou Habito H
5 důvodů, proč rekonstruovat se sádrokartonovou deskou Habito H

Příčky s deskami Habito H dokážou vylepšit vzduchovou neprůzvučnost mnohem efektivněji než zděné. Například při srovnání s pórobetonovou příčkou je příčka Habito H při stejných parametrech vzduchové neprůzvučnosti dvakrát užší. Jejich výhodou je také nízká hmotnost, která je až sedmkrát nižší ve srovnání s příčkami zděnými. Nespornou výhodou konstrukcí Habito H oproti zděným konstrukcím je rychlost realizace. Díky absenci mokrých procesů jsou tyto konstrukce ideálním řešením pro rekonstrukce.

1. Rychlá výstavba interiérových příček

 • 1. Rychlá výstavba interiérových příček
  1. Rychlá výstavba interiérových příček

  Se sádrokartonem se velmi snadno pracuje. Oproti výstavbě zděných konstrukcí je montáž suchou cestou až třikrát rychlejší. Během práce se totiž nemusí čekat na schnutí a vyzrání materiálu a může se plynule navázat na další úkony. Celou rekonstrukci si tak několikanásobně zkrátíte a bydlet v novém můžete již během několika málo dní.

2. Velmi dobrá zvuková izolace

 • 2. Velmi dobrá zvuková izolace
  2. Velmi dobrá zvuková izolace

  Velkou výhodou desek Habito H jsou skvělé akustické vlastnosti. Snadno s nimi odhlučníme interiéry a zbavíme se nežádoucího hluku od sousedů. Nejenže konstrukce z Habita H v porovnání s cihlami a pórobetonem dokáže lépe izolovat hluk, zároveň je také mnohem tenčí, což obyvatelům domácnosti přináší větší obytný prostor. V dutině příček pak můžeme, na rozdíl od cihel, vést elektro a vodoinstalace bez pracného sekání drážek.

3. Skvělá únosnost břemen

 • 3. Skvělá únosnost břemen
  3. Skvělá únosnost břemen

  Deska Habito H je extrémně odolným materiálem, který s přehledem unese těžké police, kuchyňské skříňky či televizor. Při montáži není nutné používat složité výztuhy jako u běžných sádrokartonů. Na Jeden běžný vrut do dřeva unese v desce až 34 kg, s použitím speciální kotvy až 155 kg. Vruty je možné zašroubovat běžným šroubovákem bez potřeby předvrtání. Při přemístění předmětů lze původní otvory po šroubech pouze přetmelit a jednoduše přemalovat.

4. Pevnost a odolnost

 • 4. Pevnost a odolnost
  4. Pevnost a odolnost

  Habito H je vysokopevnostní deska, jejíž dominující vlastností je extrémní pevnost, která umožní stavět interiérové konstrukce s vysokou mechanickou odolností a únosností. Příčka postavená z Habita H navíc splňuje bezpečnostní třídu RC3, čímž se vyrovná příčkám z plných cihel. To ji předurčuje k použití také v prostorách s požadavky na odolnost proti násilnému vniknutí.

5. Deska vhodná do vlhkých prostor

 • 5. Deska vhodná do vlhkých prostor
  5. Deska vhodná do vlhkých prostor

  Deska Habito H je navíc impregnovaná, takže se hodí do prostor s vyšší vzdušnou vlhkostí, jako jsou koupelny nebo kuchyně. Dlouhodobě a bez problémů snáší vlhkost. Při správném návrhu konstrukce z desek Habito H se vám proto v těchto prostorách nezačnou tvořit plísně.

Při rekonstrukci nebo stavbě domu už nemusíte uvažovat o tom, jaký materiál budete potřebovat. Habito H splní všechny vaše požadavky! O vynikajících vlastnostech těchto desek a rychlosti výstavby se můžete přijít přesvědčit do Školy suché výstavby.

Další informace naleznete na www.rigips.cz.

Autor: Rigips (text a foto)

Související k tématu