reklama

Blízká budoucnost? Současnost?!

Zvykli jsme si na tzv. mobilní pracovní místa, která nacházejí uplatnění zejména v malých bytech, kde nelze zřídit samostatnou pracovnu. Takový stolek se židlí a místem pro počítač je možné vysunout, složit, použít a stejně pak znovu uložit.. A to samé začínají nabízet výrobci a designéři i pro plnohodnotnou relaxaci, pro práci, stimulaci, zábavu i odpočinek, a to „vše v jednom“. Stačí otevřít, vstoupit a stisknout tlačítko.

i (Zdroj: archiv redakce)
Blízká budoucnost? Současnost?!

Letošní veletrh v Milánu nabídl jako vždy poměrně přesvědčivý pohled do budoucnosti a to formou prezentací těch nejvyhlášenějších i jiných světových nábytkářských a designových značek. A jedno je zřejmé: nábytek se dnes neuvažuje jako něco, co by mělo sloužit např. k sezení a z takové židle by pak neměla bolet záda, ale předpokládá se, že třeba právě židle či křeslo bude schopné svého uživatele přímo stimulovat k tomu, aby dobře a zdravě seděl a navíc se jej s úspěchem pokusí také namasírovat a třeba zahřát na příjemnou teplotu.

Ergonomie, ekologie, či rovnou BIO

Nábytek má dnes být nejen funkční, ale vysoce uživatelsky empatický, ekologický a má za úkol splňovat ty nejpřísnější ergonomické normy. A k tomu musí také v souladu se svými funkcemi i dobře vypadat.

„Globus“  Michiela van der Kley  je klasickým příkladem a to i přes to, že svým vzhledem velmi připomíná futuristické designy sedmdesátých let. Globus je mobilní, podobně jako jsou mobilní v úvodu zmiňovaná pracovní místa. Globus stačí otevřít, zvolit program, tedy odpočívání, masáž, sledování filmu, poslech hudby či práci na PC a pak už jen stisknout tlačítko. Po relaxování či vykonání práce je pak možné vystoupit, Globuszavřit a uklidit.

TIP: zamyslete se nad tím, zdali např. vaše bolesti zad, krčních či jiných svalů nejsou náhodou spojené s chybným sezením, se špatnou postelí, křeslem, pohovkou nebo židlí u vašeho kancelářského stolu.

Red.
Foto Artifort

Publikováno: 2. 12. 2008, Autor: