reklama

Kytky do dětského pokoje? Jaké?

Žadoní-li děti o domácího mazlíčka a vy jim z jakéhokoliv důvodu nemůžete vyhovět, zkuste jim koupit pokojovou květinu. Můžou si tak vyzkoušet, jestli se o ni zvládnou starat a i vy uvidíte, jak je na tom vaše ratolest se zodpovědností. Jakou květinu ale vybrat?

i (Zdroj: archiv redakce)
Pokud se děti o rostliny v dětském pokoji dokážou postarat, můžete uvažovat i o koupi náročnějšího domácího mazlíčka.

To, že se k dětem do pokoje nehodí jedovaté nebo jinak nebezpečné rostliny, je nasnadě. Jakou ale vybrat, má-li se o ni dítě starat? Náročné rostliny nejsou vůbec vhodné. Pořiďte něco odolného, čemu nevadí občasné přelití nebo naopak nedostatek vody.

Kytky do dětského pokoje? Sukulenty nebo slunečnice ze semínka

Zkuste sukulenty. Nejsou pichlavé jako kaktusy a zvládnou i delší čas bez vody, navíc dobře vypadají. Pokud se o rostlinu děti starají dobře, nechají na něj svítit slunce a zalévají jej pravidelně, odmění se jim velkými květy.

Velká inspirativní fotogalerie dětských pokojů

Kytky do dětského pokoje? Jaké?
Kytky do dětského pokoje? Jaké? (Zdroj: )
Kytky do dětského pokoje? Jaké?
Kytky do dětského pokoje? Jaké? (Zdroj: )
Kytky do dětského pokoje? Jaké?
Kytky do dětského pokoje? Jaké? (Zdroj: )

Děti rády experimentují, proto jim kupte sáček se semínky rostlin a nechte je, ať si rostlinku samy vypěstují. Výborné jsou například slunečnice. Jsou odolné a nijak nebezpečné. Hned na začátku ale dítěti vysvětlete, že rostlinka vydrží pouze rok, potom ji budete muset vyhodit a další rok pak zasadit novou.

Kytky do dětského pokoje? Klidně masožravé rostliny!

Pokud chcete zkusit něco originálního, čím se dětem zavděčíte, kupte rostlinu, která se dokáže alespoň trochu sama pohybovat. Výbornou volbou je masožravka. Nejvhodnější je mucholapka podivná, která má na originálních zubatých listech nenápadné chloupky. Těmi dokáže mouchu „ulovit“. Vysvětlete ale dětem, že všeho moc škodí a každodenní přísun deseti mušek rostlině spíše uškodí.

Pokud nechcete mít pokoj plný mušek připravených mucholapce k obědu, pořiďte jinou rostlinu, která se dokáže sama pohybovat – citlivku, odborným jménem Mimosa. Listy dokážou reagovat na světlo, ale i na dotek, proto si ji děti oblíbí. Pozor ale na časté dráždění.

Kytky do dětského pokoje? Nejlépe odolné rostliny

Nechcete-li vůbec experimentovat, sáhněte po odolných kapradinách, fíkovnících, marantech nebo jukách. Tyto klasické rostliny vydrží i případný atak dětskou hračkou. Vynikající je i šáchor. Ten může dítě zalévat, jak chce, přelít jej se mu ale nepovede.

Další inspirace ve článku Pokojové rostliny – jak na ně, když začínají chřadnout?

Martina Tlachová
Foto: beliefnet.com, mychildadvocate.com, gardeningnews.ca, sfs-group.co.uk, inmagine.com, kvetinky.eu, cuni.cz, wikimedia.org

Publikováno: 12. 3. 2010, Autor: