reklama

Speciální nástavec dokáže proměnit fyzicky náročnou práci na unikátní zábavu

Štípání dříví pomocí aku vrtačky se může zdát jako čiré bláznovství. Speciální nástavec na štípání nám však zcela dokáže vytřít zrak. Dříve fyzicky náročná práce se použitím tohoto nástavce zjednoduší natolik, že si zvládne dříví pro zátop připravit i slabá žena.

i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Štípání dříví pomocí aku vrtačky je inovace, která vymýtí fyzicky náročnou práci (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)

Štípání dříví se vždy vyznačovalo svou fyzickou náročností, nabroušenou sekerou a svalnatými mužskými těly. I tato práce se však dočkala jisté inovace. Usnadnění a zjednodušení náročnosti jak fyzické, tak i časové je vítáno v každém oboru. Štípání dřeva není výjimkou. Každá novota, která dokáže usnadnit takto namáhavou práci, je přijímána otevřenou náručí. Připravit si palivo na zimu nebo oblíbený táborák, což bývalo dříve velice náročné, se stává jednoduchou činností. Jestliže se pustíme do štípání dříví pomocí aku vrtačky, zjistíme, že práce se stává zábavou a navíc ji hravě zvládne i slabá žena.

K štípání dříví pomocí aku vrtačky budeme potřebovat speciální nástavec naštípání, který bez problémů koupíme v každém hobby marketu. Nástavec vyjmeme z obalu a upevníme jej do hlavy aku vrtačky. Pokud máme SDS hlavu na aku vrtačce, stačí nástavec pouze nasunout a utáhnout. Pokud tuto hlavu nemáme, je nutné si trošku pohrát s vycentrováním nástavce. I v takovém případě je však možné speciální nástavec v aku vrtačce utáhnout.

Nástavec vyjmeme z obalu a upevníme jej do hlavy aku vrtačky
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Nástavec vyjmeme z obalu a upevníme jej do hlavy aku vrtačky

Nástavec je na svém místě a můžeme si připravit vrtačku pro nadcházející práci. Na vrtačce nastavíme maximální točivý moment. Zároveň si nastavíme pozici, kdy se s nástrojem šroubuje, či utahuje a pustíme se do štípání dřeva pomocí aku vrtačky.

Nyní si vezmeme polínko a položíme jej šikmo pod úhlem 45 ° na špalek. V místě, kde se polínko dotýká špalku, nasadíme štípací nástavec, pustíme vrtačku a začneme připravovat dřevěná polínka na zátop.

Aku vrtačkou tlačíme na štípací nástavec a dřevěné polínko tak pomalu praská. Vzhledem k tomu že nástavec má tvar kuželu, stačí pouze pár chvil a dřevo pod vyvinutým tlakem velice snadno praskne a rozdělí se na jednotlivé části.

Polínko položíme na špalek šikmo pod úhlem 45 °
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Polínko položíme na špalek šikmo pod úhlem 45 °

Během velice krátké doby můžeme díky aku vrtačce a speciálního nástavce připravit otop na celou zimu. Štípání dřeva pomocí aku vrtačky se rázem stane oblíbenou činností, která již nebude fyzicky náročná, a dřevo na zimní období si hravě připraví kdokoliv z nás.

Zdroj informací: pořad Libovky Pepy Libického, rubrika Minutový manžel

Publikováno: 7. 5. 2023, Autor: Beata Boháčová (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto), Profil autora: Beata Boháčová