reklama

Co dělat, když pračka zobrazí chybovou hlášku

Oprava pračky může být jednodušší, než se na první pohled zdá. Řeč je o případu, kdy vám pračka nahlásí chybu v přívodu vody do pračky. Dost často je důvod poruchy velmi jednoduchý – ucpaný filtr nebo sítko v hadici, kterou se voda do přístroje přivádí. Ukážeme si, jak problém vyřešit.

i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Oprava pračky může být otázkou několika minut (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

 Příslušnou chybovou hlášku zobrazuje displej pračky. Buď se ukáže konkrétní kód, jehož význam naleznete v návodu od pračky, nebo se zobrazí přímo text informující o problému s přívodem vody. Připravte si suchou hadru a šroubovák.

Usazeniny mohou být také na gumovém těsnění
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Usazeniny mohou být také na gumovém těsnění

Zastavte přívod vody do pračky, a to pomocí ventilu, ke kterému je hadice připojena. Pak hadici z ventilu odšroubujte a přebytečnou vodu nechte vytéct do kýblu nebo hadru. V hadici je gumové těsnění se sítkem, které je s největší pravděpodobností zanesené. Oprava pračky spočívá v demontáži sítka a jeho důkladném pročistění. Není to nic složitého – sítko kartáčkem očistěte pod tekoucí vodou.

Filtr důkladně očistěte
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Filtr důkladně očistěte

Po vyčistění sítka i těsnění namontujte vše zpátky, připojte hadici a nezapomeňte pustit vodu. Po opětovném zapnutí pračky by problém měl zmizet. Někdy se zanese takzvaný předfiltr, který je nainstalovaný na kohoutku. Opět pomůže jeho pročištění. Stačí zastavit vodu, předfiltr rozebrat a po pročištění namontovat zpět.

Zdroj informací: Minutový manžel

Publikováno: 8. 2. 2023, Autor: Jaroslav Kropáč, Profil autora: Jaroslav Kropáč